Renkten dolayı nazar değeceği yönünde bir batıl inancınız var ise almaktan kaçınacağınız otomobildir. İlginçtir ki namını kırmızı otomobil edinen birçok kişiden duyabilirsiniz, ki benim de aracımın başına gelmeyen kalmamıştı.

Şurada görebileceğimiz üzere otomobil bile değiştirtebiliyormuş insana.

Bir gün hepimizin kırmızı Mercedes E 250'sini beyaz Range Rover ile değiştirmesi dileklerimle...
Kırmızı bir Cupra sahibi olarak Kırmızı candır gerisi heyecan dediğim hadise . Nazar olayına gelirsek şu ana kadar başıma bir şey gelmedi neredeyse 2 yıl olacak . Aslında nazar değil de bunun nedeni şu . Herhangi bir otopark a park edin etrafınızdaki araçlar buzdolabı gibi kalıyor paso gri ve beyaz zaten ülkemizde filo araç çokluğu var acayip dikkat çekiyor cila atmasanız yıkatmasanız bile kirli haliyle kırmızı bir başka . Psikolojik olarak etkiliyor olabilir çevresindeki insanları .

Bir de Bazı arabalar vardır ki Kırmızının onlar için yaratıldığını düşünürsünüz

(bkz: Cupra) (bkz: Ferrari ) özellikle F50 (bkz: İmola kırmızısı BMW)
ülkemizdeki otomobillerin %80'inin beyaz olduğu düşünülünce en ilgi çekici renk kırmızı oluyor. aslında yurt dışında millet her türlü renge sahip otomobili alabiliyor ama malumunuz bizde 'elde kalır' mantığı ile en değişik renk olarak kırmızı satılmakta.
Net olarak doğru önerme. Sürüyle test aracı aldım allaha şükür bir şey olmadı, kırmızı olanına otoparkta haysiyetsizin teki sürtüp kaçmış. Artık ben de inanacağım bu nazar değme olayına.
Trafikte o kadar öküz var kırmızıyı görünce bir iç gıcıklanması yaşıyor olabilirler.
duyduğuma göre kuşların en çok pislediği araç rengidir..
Kırmızı diyorsunuz da kırmızının da tonu var.Koyu kırmızı,bordo ,grey kirmizi,mat felan
Ha bu arada mat ve kiremit kırmızısı sleeperlar da çok hoşuma gidiyor
Alfa Rosso kırmızısı en muhteşemidir şahsi kanaatimce
İleride pembeleşmemesi için çok iyi korumak gerekir.
Çok sevdiğim ama otomobil yıkamaktan nefret eden pasaklı biri olarak uzak duracağım otomobillerdir. Birde çoğu otomobille iyi bir kombinasyon oluşturup, güzelliğine güzellik katar.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri