dünya şampiyonu f1 pilotu kimi raikkonen'in başta istanbul park olmak üzere pek çok pist hakkındaki görüşlerini içeren açıklamadır.

aslında temelde hermann tilkeyapımı pistleri beğenmediğini söylemiş. son zamanlarda yapılan tüm pistlerin aynı kişinin elinden çıkmasının tek düzeliği getirdiğini savunuyor. pistlerdeki virajların bile birbirne benzediğinden yakınmış ama aynı kişinin tasarladığı istanbul park'ı çok beğeniyormuş.

--- spoiler ---
“yeni pistler hep aynı adam tarafından tasarlanıyor. hepsi oldukça benzer. iyi değil demiyorum ama hepsi aynı. tek istisna istanbul park. orası harika bir pist.”
--- spoiler ---

sevindirici gelişmeler bunlar sözlük.

haber linki
Yarışıp da sevmeyeni olmayan İstanbul Park adına gelen bir başka açıklamadır.

Son günlerde gizli saklı çok f1 muhabbeti dönmeye başladı. Vural Ak bombayı bir anda patlatabilir.
madem bu kadar güzel bir pistimiz var bizi takvimden niye çıkardılar sorusunu akıllara getiren açıklama. muhtemelen bilet fiyatlarıdır, veyahut türkiye'yi sevmeyen f1 lobisi.
1-2 yıl içinde istanbul park'ın takvime geri döneceğinin habercisidir.

bu ve fernando alonso'nun açıklamaları bana pek samimi gelmedi ama bu kötü bir şey değil. bana kalırsa fia'dan ve ya organizatörlerden aldıkları talimatla konuşuyorlar. birebir aynı açıklama yapmanın başka bir izahı olamaz. bu da demek oluyor yetkili bir abimiz istanbul park'ın geri gelmesini istiyor.

bir diğer açıklama için (bkz: fernando alonso'nun istanbul park açıklaması)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri