Eğitim alan kişilerin oversteer olayını yaşayabilmeleri için tasarlanmış olan 'arkadan kaydırma' modulüdür. intercity sürüş akademisi'nde bir adet vardır.

Sistem şöyle çalışır; araba modulün üstünden geçerken arka tekerleklerinin altındaki zemin sağa veya sola hareket ettirilir. Araba kaygan zemin üzerinde arka tekerlekleri kayarak hareket etmeye başlar, sizden arabayı tekrar kontrol altına almanız istenir.

Gördüğüm en eğitici pistlerden biri olduğunu söylemem gerek.
Mükemmel bir deneyimdir, ben arabaya hakimim ya benim arabamda esp var zart zurt var direksiyonum da iyidir diyen bir çok kişinin platform dışında bulması ile sonuçlanır, ama bir kaç deneme ile nasıl, ne şekilde ve dozajda davranmanız gerektiğini çok iyi kavrarsınız. Çok faydalıdır, özellikle yağışlı havalar için iyi bir deneyimdir
İntercity'nin en zevkli aletidir. Geri kalan parkurlarda canınız sıkılabilir ancak bu parkurda sıkılmanız imkansızdır. Oversteer'ı kontrol etmeyi öğrenmek için oldukça başarılır bir alandır.
Orada çalışırken sırf zevk ve antrenman olsun diye boş vakitlerimizde gider denerdik bu aleti. Keyifli ve eğiticidir.
Ben bu sistem için alternatif üreten mahallemdeki comolokkoları anlatıcam bu yazımda.Mahallemde oturan şahin ve serçe sürücüleri mahallemizin içinde bulunan eğimli bir kavşakta akşamları toplanıp bidon bidon köpüklü su getirmekteler.Bu şahıslar yolu bir güzelce ıslatıp bu deneyimi yaşıyorlar.Bilim dünyasına yaptıkları bu katkıdan dolayı kendilerini tebrik ediyorum.Karşılaştığımda aga bi yanla demeseler kanka olup kullandıkları kimyasalları daha kaygan seçmelerinde yardımcı olabilirim.
araç kapılarının alt kısmına yapıştırılan şerit. alt hoparlörün hizasındaki cebi boylu boyuna kapatan, bazen ayağımızla kapıyı ittiğimiz bölgeye denk gelen kısım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri