Son zamanlarda kızışan B-SUV segmentinde Kia'nın ilk temsilcisidir. Kardeşi Hyundai Kona ile birlikte geliştirilen model, Kia'nın Provo Concept'i esas alınarak tasarlanan daha geleneksel tasarımıyla kardeşi Kona'dan ayrılıyor. Kona'daki parçalı farların aksine tek parça farlara sahip olan Stonic önden yeni Rio'yu andırırken arkadan ise Sportage'ı andıran bir tasarıma sahip. Bir çok kişiselleştirme seçeneğinin sunulduğu Stonic, üç benzinli bir dizel motor seçeneğiyle 2017 sonbaharında satışa sunulacak.
Yeni nesil Kia Rio'nun altyapısı üzerine inşa edilmiş, S bınıfı SUV modeldir.

Kısa zaman önce tanıtılan Hyundai Kona ile ortak geliştirilmiştir. 350 litre bagaj hacmi sunan otomobilde yeni Kia Picanto'dan tanıdığımız 1.25 lt, atmosferik 84 bg güç ile 124 Nm tork üreten motorun yanısıra 1.4 lt yine atmosferik 100 bg, 133 Nm üreten motorlar kullanılıyor. Bunun dışında turbo bir ünite de yer alıyor: 1.0 lt, 3 silindirli turbo , 120 bg güç ve 170 Nm tork. Dizellerdeyse 1.6 litrelik, 136 bg ve 300 Nm tork ile hem Kia hem de Hyundai'ın diğer modellerinde de gördüğümüz motor alınabiliyor.

Stonic de Juke'un yer aldığı sınıfta mücadeleye girişecek bir diğer model olarak görünürken, aracın satışı 2017'nin son çeyreğinde başlayacak.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri