1.6 litrelik motor Hyundai ile ortak kullanılıyor. 128 beygir ve 260 Nm tork üretiyor.
0-100 km/s 11.7 saniye. Hundai i30'da olduğu gibi bu arabada da katalog verileri kadar yakıt tüketimi yok. Maalesef çok daha fazla yakıt tüketiyor.

Otomatik şanzıman ile motorun uyumu güzel, manuel viteslisinden 3.000tl fark var, değer.
Konfor konusunda hiç bir problem yaşanmaz, lastikler 17 inç iken bile oldukça konforlu. Ama araba çok yatıyor, süspansiyonlar sadece konfor odaklı.
Yakıt canavarı. Dizel bir motor için gerçekten değerler fazla.
Chip tuning ile bir nebze düşüyor ama yeterli değil.
Chip ile kağıt üstünde ciddi güçler alınsa da öyle aman aman gidemez,bolca da yakıt tüketir.
Otomatik olanı gayet benzinli gibi yakıyor :)
otomatik vitesli olanı için kimsenin iyi konuşmadığı otomobil. herkes çok yaktığından, yakıtın bir türlü düşmediğinden bahsediyor. sanırım yeni nesiller ile bu sorunun üstesinden geleceklerdir.
Verimsiz dizeldir.
2015 ten sonra gelen DCT ve artırılan gücüyle ekonomisi daha iyileştirildi. daha verimli hale geldi.
Tork konvertörlü otomatik dizel modelleri İstanbul gibi bir şehir de 8.3 litre aralığında yakıt tüketimine sahiptir. Bu tüketim sakin kullanım + TEM trafiğinde alınmıştır. Özetle bir dizele göre çok yakar ama tam otomatik olduğu için vites konusunda kafanız rahat olur. Tam otomatik vites candır, canandır.
Bende 2011 i vardı. Racechip ile uyumu mükemmeldi. Resmen tork canavarıydı. Sürekli 120-140 gidişte 6 litre mazot yakardı. İçi ferah, yol tutuşu iyiydi. Racechipsiz biraz hımbıldı. Vites yolları kısa geçişleri harikaydı, spor araba tadındaydı. Neden sattım hiç bilmem. Sonra 2012 yeni kasa i30 aldım. Racechip ona uyumsuzdu mesela. Nefret ettiydim o arabadan. Herneyse 2011 ceed güzel arabadır. Makul fiyata bulursanız kaçırmayıp yazılımı yada racechipi yapıştırın keyifle binin derim.
Neden tutmadığını anlamadığım model.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri