en sevdiğim donanımdır.
anahtarla haşır neşir olma problemini yok eder. arabanın kapısını açmaya geldiğinizde araba anahtarı görür ve kapıları otomatik açar. aynı şekilde motoru çalıştırmak için de bir tuşa basmanız yeterlidir.

ben yinede kendim marş basmak isterdim ama olsun.
benim de beğendiğim donanımdır.
özellikle kadınlar için bulunmayacak nimettir. çantada anahtar aramaya son!
Cepte anahtarla gezmenin büyük rahatlığını size sağlayan özellik. Ancak arabayı valeye falan veren bi tipseniz aman araçtan inince cepte unutmayın anahtarı.
anahtarı bir yuvaya yerleştirmeden motoru çalıştırıp gitmenize olanak sağlayan elektronik sistem.

arabanın anahtarın içindeki çiple eşleşen motor, vites topuzundaki start - stop düğmesine dokunarak çalışır(anahtar arama derdine son). araçtan inip uzaklaştığınızda ise kapıları otomatik olarak kitler. alışveriş tutkunu kadınların eli kolu doluyken kapıyı kitleyebilmek adına hızır gibi yetişen uygulama(eller doluyken anahtarı çıkarıp üstündeki tuşa basarak kapıları kitleme derdine de son).
hırsızların yeni gözdesi. almanya'da yapılan bir araştırmada biraz elektronik bilgisi olan bir hırsızın evinde rahatlıkla bu sistemi aldatabilecek bir alet geliştirebileceğini öğrenmiş. 19 farklı üreticiden 24 araç üzerinde yapılan testlerde basit bir cihaz ile araç kandırılabilmiş.

teknoloji bizden çok hırsızların işine yarıyor. adamlar daha temiz bir şekilde arabayı yürütüyorlar, şaka gibi.
adac'ın audi, bmw, citroen, ford, honda, hyundai, kia, lexus, range rover, renault, mazda, mini, mitsubishi, nissan, vauxhall, ssanyong, subaru, toyota ve volkswagen üzerinde yaptığı araştırmalarda yanıltıcı bir alet ile kolayca delinebilen teknoloji.

londra'da binlerce araba artık bu yöntemle çalınıyormuş.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri