Memleketi çok kısaca özetleyen bir video. Her şey drift yapan bir nissan 350z görülmesi ile başlıyor, kendini arkadan çekiş zanneden Peugeot 106 gti el freni çekince olanlar oluyor..
Drift yapacağım diye kaldırıma çıkan 106'nın güzel bitmeyen hikayesi.
önden çekerli arabalarda drift yapmak için kullanılması gereken bir etken de el frenidir aslında ama gidip de yüksek hızlarda çekilmez o ayrı. bir diğer hata ise el freni çekme eylemini yaparken doğru yapmamaları. yaptıkları hata mandalı tutmadan normal el freni çeker gibi el frenini çekmeleri ve anlık olarak tekrar el frenini indirememeleri. şimdi 350z görmüş arkadaşın gaza gelmesine hiçbir şey demiyorum ona yapacak bir şey yok maalesef. Ama el frenini çekerken eli mandalda basılı tutarak çekmek ve bunu devam ettirirken istediği an indirmek, yani el frenini hidrolik el freni gibi kullanmak doğru harekettir. Arkadaş böyle bir şey yapmıyor el frenini çektiği gibi kilitliyor ve sonuç sıçıyor.
Arkadaşlar önden çeker arabayla yanlamak istiyosanız gidin fast food tepsileri alın yemekhaneden veya herhangi bi yerden gidin arka tekerlerin çnüne koyun aracı hafif öne alın arka tekerler tepsiye otursun.Sonra hafifçe keyfini çıkarın.

Edit: el frenini çekin tepsiye arka lastikler oturunca. Boş ni alanda yapın sonuçta plastik :)
acı yüklü dram sahnesi. 350z'i görünce gti da yanlamak istiyor olabilir ama önceden azıcık bilgin olsaydı be kardeşim. el freni çekip tamamen kitlemek tekerlekleri nedir, allasen. bir noktada bırakman gerekiyordu tekrar o kolu. kötü bir tecrübe olmuş.
bunlar da ilginizi çekebilir