finike'de oturan bir panjur ustasının gerçekleştirdiği eylemdir.

kendine ait atölyesinde çalışan yaşar ertan adlı vatandaş sahilde bir karavan görünce meraklanıp incelemek istemiş. sahibinden izin alıp bayağı detaylı inceleme fırsatını da bulmuş ve ben bundan daha iyisini yaparım demiş. çekme tipi karavanın yapımına başladığında aynı sanayide çalıştığı arkadaşları da yardım etmişler ve karavan el birliği ile 3 ayda tamamlanmış.
geri kalanının kendi ağzından aktıyorum:

--- spoiler ---
"3 kişilik karavanımın dışını, dayanıklı malzeme olan alüminyum kompozit ile kapladım. karavanın içinde yatak, oturma grubu, malzeme dolapları, televizyon, buzdolabı, ocak, su deposu, tuvalet ve lavabo var. hemen hemen her şeyini ellerimle yaptım. bayram öncesi karavan tamamlandı. ailemle birlikte keyifli bir tatil yapma fırsatı yakaladık."
--- spoiler ---

en çok istediğim şeylerden biridir. böyle hikayelere imreniyorum valla. yok 50 yıllık otobüsü eve çevirdi, yok kendi karavanını kendisi yaptı, çadırdan saray kurdu vs. ufku geniş azmi çok insanların varlığı enerji veriyor insana. darısı başımıza diyelim. acaba kaça mal etmiştir onu da merak ettim ama hiçbir yerde bulamadım.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri