Neyine güvenip basın toplantısı düzenliyor çok merak ediyorum. Gözümde asla sporcu falan değildir. İyi bir motosiklet kullanıcısıdır, Türkiye'de pist olaylarında en başarılı adamdır. Ama Türkiye'de motosiklet yarışı dediğiniz şey zaten yeni bir olay, ben ileriye dönük umutluyum. Bu umudu ilk kez doğuran adam Kenan Sofuoğlu, ama yine de saygı duyamıyorum. Bunun da sebebi, dünyada neredeyse her yarışçının basamak olarak gördüğü, motosiklet yarışlarında dördüncü kategoriye denk gelen bir ligde, yıllardır şampiyon olup, medyaya kendini yıldız gibi pompalaması.

Yahu abicim, senin o yarışmada "geçtiğin" adamlar yürüdü gitti moto2'de falan yarışıyor. Başarılı olamasa bile orada kalmayı kovalıyor. Sen ne yapıyorsun? Yanlış hatırlamıyorsam 28 yarış olacaktı, yarışıp sıfır çekiyorsun. Bu tamamen kabul edilebilir. Her yarışı kazanmanı beklemiyor kimse, ama kalıp savaşacaksın. Dönüp arkanı ufak liglerde şampiyon ola ola devam edersen, ancak motosiklet hakkında çok az şey bilen insanlar seni gazlar, başarılısın falan der.

Benim gözümde Dakar'a katılan Kemal Merkit çok daha büyük sporcudur. Kenan Sofuoğlunun profesyonellik seviyesi, villasının 2. katından havuza atlayıp ayağını kıracak kadardır. Şimdi bunu bir futbolcunun yaptığını düşünün. Düşünemezsiniz, çünkü o adama top oynatmazlar bir daha. Medya işte böyle bir güç. Herkes adamı dünyaca ünlü motosikletçi falan sanıyor. Yok abi öyle bir şey.
tümünü gör
ilgili galeri