şimdi burada atıp tutan arkadaşlarım için haksız rekabet ortamı yaratmadan sormak istediğim sorulara konu olan şahsiyet.

Haksız rekabet yaratmamak için dedim; motosiklet veya motorsporları vs bunları hiç karıştırmıyorum, acaba kendileri şu an icra ettikleri mesleklerde yani uzman oldukları konuda sözüm ona basamak olarak görülen bir klasmanda ne tür bir başarı elde etmişler? dünya çapında, avrupa çapında da değil, Türkiye çapında meslekleri ile ilgili adlarını kaç kişi biliyor? Ancak boş boş konuşur sırf siyasi kimliğinden ötürü faşist kafa ile adamı eleştirmek için eften püften atıp durursunuz. bence bu hayatta tek başarınız bu.

Motor sporlarının ne olduğunu burada anlatacak halim yok ama belli ki bilmeyen çok adam var. Kural 1; sponsorun yoksa dünyanın en kralı da olsan başaramazsın. F1 de WRC de MotoGp de veya Superbike ta sonlarda mücadele eden adamlar sizce kötü oldukları için mi sonlardalar, yoksa en iyilerin arasından en iyilerin seçildiği bir yere kadar çıkıp orada mücadele mi ediyorlar onlara bakmak lazım. 2010 da supersportta şampiyon olduktan sonra Moto2 nin sezonu devam ettiği için son iki yarışına hiç kullanmadığı motorla çıkıp ikisinde de iyi farkla birinci giderken motosiklet arızası yüzünden geriye düşmüştür. Lan lun konuşanlara diyorum bakın Moto2 de hiç yarışmamış ve sezonun sonunda hiç kullanmadığı motorla çıkmış diyorum. Sonrasında doğru düzgün sponsor bulamadığı için Tecnomag CIP gibi fukara bir takımda kendine zar zor yer bulmuş maddi sebeplerden dolayı da zirveye oynayacak ne mekanik ekibe ne de bir motora sahip olamamıştır. Anlamayanlar için biraz daha pekiştirmekte fayda var, o dönemleri hatırlıyorum, antrenmanlara çok masraf olmasın diye daha önce düştüğü yırtık tulumlar ile çıkıyordu. şaka yapmıyorum bakın. dünya şampiyonu masraflardan kısmak için yırtık tulumla antrenman yapıyordu.

Babası rahmetlik bir motosiklet tamircisi, soruyorum size ne kadar kazanıyordur, o ev halkının geliri ile öss de barajı geçebilen öğrenci yetiştirmekte zorlanılırken sen motosiklette şampiyon çıkarmışsın.

Tüm sosyal ortamlarda bu kadar garezin tek sebebi adamın siyasi duruşundan dolayı yaratmış olduğu hazımsızlık. Siz gidin vakti zamanında tmf nin tüm parasını babasının üzerine akıttığı yeteneksizlikten ölmek üzere olan Jason Tahincioğlu ile tatmin edin kendinizi.
tümünü gör
ilgili galeri