super sport 4. dünya şampiyonluğunu bugün ilan etmiş milli sporcumuzdur. bu ülkeden bugüne kadar çıkmış en başarılı sporcudur, gururumuzdur.

reina çıkışında mankenlerle fingirdeşmediği, takva sahibi olduğu için reklam değeri taşımadığı iddia edilip hala sponsor bulamamaktadır. ülkesinin kendisine bu kadar sırt çevirmiş olmasına rağmen alttan gelen genç yarışçılara da çok büyük kapılar açmıştır ve açmaya devam etmektedir. (bkz: toprak razgatlıoğlu)
Büyük bir hayran kitlesini Gezi Parkı zamanı 'Sizinleyim Başbakanım' yazılı bir t-shirt giyerek kaybetmiştir.
En güzeli böyle işleri siyaseti hiç karıştırmamaktı.
Siyasi olaylarini gecersek cok takdir ettigim buyuk bir sabir taşı olan dedigim insandir . Abisini babasini kaybetti daha geçenlerde bebegini kaybetti ancak bu olaylar hic yildirmadi yildiramadi onu . Basarilarinin devamini dilerim
ailesinin başında kara bulutlar dönmesine rağmen hırsını kaybetmeyen motosiklet yarışçısı. Başarısını küçük yaşta yetişen sporculara da yansıtıp,hırsını aşılamıştır. Toprak oldukça başarılı,yırtıcı bir sporcu olarak ilerlemeye devam etmektedir.
Yakın zamanda bebeğini kaybetmesine rağmen şampiyonluğu elden bırakmamıştır.
dünya supersport şampiyonası'nı 2007-2010-2012-2015 yıllarında olmak üzere 4 kez kazanan türk motosikletçi.
Düzce'nin Cumayeri ilçesine ikinci bir pist yaptıran motorsporları gururumuz. Yaptırdığı pist sadece motosiklet yarışları için değil otomobil yarışlarına da uygun olacak şekilde dünya standartlarına uygun tasarlanacakmış.

Yaptırdığı ilk pist içinse (bkz: Akyazı Pisti)
Başarıları Türkiye'de oldukça sevinç yaratmış sporcu. Lakin motosiklet yarışları hakkında biraz bilgi vermek gerekirse, Sofuoğlu'nun yarıştığı ve şampiyon olduğu Supersport klasmanı aslında bir geçiş klasmanıdır. Başarısını küçümsemek değil ancak daha yüksek klasmanlara geçtiğinde (SBK ve Moto2) kayda değer bir başarı gösterememiş ve aslında diğer sporcuların sadece bir basamak olarak kullandıkları bir kategoride krallığını ilan etmiştir. Yeteneklidir ancak Türkiye'de abartıldığı kadar sihirli bir yeteneğe sahip olmadığı gerçeğini de göz ardı etmemek gerekir. Belki Toprak Razgatlıoğlu, Sofuoğlu'nun başarılarını da geçebilecek yeteneğe sahiptir. Bunu da yaşayıp göreceğiz
Yarıştığı klasman sebebiyle asla saygı duymayacağım kişi.

2011 yılında moto2'de 18. olmuş bir kişiden bahsediyoruz. Bu balon sporcuların peşinden giderek hiç bir yere varamayacağımız belli.
hakan çalhanoğlu tarafından tanınmadığına sinirlenerek aralarındaki mesajlaşmaları sosyal medyada ifşa etmiş motosikletçi.

(bkz: kenan sofuoğlu'nun hakan çalhanoğlu'nu tanımaması)
hakan çalhanoğlu ile yaşadığı son olaydan sonra kişiliğine iyice saygımı yitirdiğim şahsiyet.

zaten hükümete yanlama çabalarından ötürü kendisini sevmezdim. ama şu son olay, iyice bitirdi gözümde. ergen gibi konuşmayı sosyal medyada ifşa etmeler filan, çok acayip cidden.
(bkz: hakan çalhanoğlu'nun kenan sofuoğlu'nu tanımaması)

motosikletçiliğine ise lafım yok. adam başarılı.
  • / 5
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri