Dünyadaki gerçek "Drift Kralı" dır.
Drifti keşfeden ve spor haline getiren efsane adamdır.
Hatta Hızlı Ve Öfkeli 3 Tokyo Yarışı(Drift) filmindeki montajdır kesin dediğiniz sahneleri bu adam yapmıştır.
Yani o sahneler montaj falan değildir, 100%100 bu efsanenin eseridir.
Adamın hayatı yanlayarak geçmiş resmen.
Drifti Japonya"nın dağlarında keşfetmiştir.
Özellikle Toyota AE86 ile çok büyük işler yapmıştır ve örnek alınması gereken karakteriyle dünyanın gönlünü kazanmıştır.
Japonya'nın en çok saygı duyulan adamlarından biridir.
Japon olan ve rwd olan her şeye bayılır, yanlamak için doğmuş diyebiliriz kendisi için.
Bunların dışında çok pist de döner, olayı sadece drift yapmak değildir.
30 ocak 1956 - tomi, nagano, japonya doğumlu profesyonel yarış arabası sürücüsü. japonya'nın dağ yollarında farklı arabalarla çekmiş olduğu 'nasıl drift yapılır' temalı videolar sayesinde ününe ün katmış ve dünya çapında tanınmıştır.
ayrıca hızlı ve öfkeli film serisinde, tokyo drift'te balık tutan amca olarak görülmüştür, filmdeki tüm drift sahnelerinde sürücü kendisidir.
Youtube'da Best Motoring kanalında bir çok videosu bulunabilmektedir.
Jeremy Clarkson'nun eski tv programlarından birinde drifte nasıl başladığını şöyle açıklamıştır:

"Ben yarıştığım zaman herkes yarışı kazanacağımı bilirdi. Bu yüzden aynı şeyleri görmekten sıkılan insanları daha fazla bıktırmamak için diğer pilotlardan farklı olarak kaydırmaya başladım. Bunu ilgiyi düşürmemek için yapıyordum ama popülerleşerek bir spor haline geldi"

İlgili video
Keiichi abimiz bu işin üstadıdır. Namı meşhur olan ve drift sporuna çok katkısı olan bir abimiz. Ankarada geceleri e30 ile göbek döndüğü söylentileri var ama bi rivayet kaldı :)
"drift king" ya da "dori dori" olarak da bilinir.drift'in babası sayılan takahashi kunimitsu'nun drift tekniğinden çok etkilenmiştir.80'li yıllarda o touge senin bu touge benim gide gele yarış meraklıları arasında bir anda ünlenir.initial d'de direktörlük yapmıştır. FF Tokto Drift'te kırmızı Evo ile drif yapmayı beceremediği sahneler çekilirken çok zorlanmıştır, çünkü becerememeyi becerememiştir.
yanlış bilgi vermek gibi olmasın ama ae86 ile mount haruna (akina) dağının 184 virajını da drift yaparak geçmişti.
Kendisi abimizdir tougeleri,kayışdağı yolunu bize sevdirmiştir su kanallarına aşık etmiştir rollinglerden uzak tutmuş önemli olanın bilek olduğunu göstermiştir
drift bible (drift incili) adlı bir eseri de vardır. initial d. ve fast and furious:tokyo driftde danışmanlık yapmıştır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri