çok da iyi olmuş dedirtendir.

--- spoiler ---
manisa'da, yolda bir kediye çarptıktan sonra kaçan sürücü plakasından tespit edildi. sürücüye, açılan dava sonucu 1454 lira ceza kesildi.
manisa hayvanları koruma derneği başkanı reyhan erbirliler, otomobilin plakasından kediye çarpıp kaçan kişinin mehmet akış olduğunu tespit edip orman ve su işleri bakanlığı'na şikâyetçi oldu. akış'a 1454 lira idari para cezası verildi.
--- spoiler ---

hayvan deyip geçen sürücülere ders olur umarım. onlar da can sonuçta, çarptıktan sonra inip bakmanızı gerektirmeyen eşyalar değil. bundan sonra o adam kedi köpek gördüğünde daha dikkatli olacaktır. en azından çarparsa durup bakıp, gerekirse hastaneye götürecektir.
Az bulduğum cezadır. Bir hayatı sonlandıran insan taklidi yapan magandadır bir daha hiçbir şekilde araba kullanmamalı da.
Zorunlu durumlar hariç tabiki.
kedi köpeklerin ufak ebatlarda olduğu ve her an bir yerden fırlaması ihtimali bulunduğundan ağır bulduğum ceza. yaptığı tabiki hoş bir hareket değil, en azından inip bakması icap ederdi.

hepimizin başına gelebilme ihtimali bulunan durum sonuçta ama bu kadar duyar kasmak fazla geldi. sonuçta kediler filan motorun etrafına kıvrılıp yatan hayvanlar, bir nevi ölümle içiçe yaşıyorlar. adamın çarpmasından ziyade onun sokaklarda gezmesine sebep olanlara inmeliyiz.

bu adamın çarpıp kaçması ne kadar normal değilse, o kedinin orada bulunması da o kadar normal değil bence.
çarptığı için değil de çarptıktan sonra kaçtığı için kesilmiş cezadır.
bunlar da ilginizi çekebilir