Artık kesin olarak maddi-manevi kayıp yaşayacağınızı anlamanızı sağlayan durumdur.
Bende dahil birçoğumuz zengin insanlar olmadığımız için genelde ilk olarak aklımıza arabamız gelir.
Daha önce hiç kaza yapmadım ama eğer yalnız başıma olupta 100+ hız üzeri kaza yapacağımı önceden kestirirsem kesinlikle gazdan ayağımı çekmem.
O işler öyle olmuyor usta . (bkz: Beyin Kontrolü ele alıyor.) Öyle bir durumda refleks olarak frene basıyorsun sonuçta kaza yapacağın 1 saniyede belki daha da az sürede belli oluyor o an yaşamak istiyorsun iç güdüsel olarak .

Edit : Bu arada ben de çoğu zaman şunu düşündüm . Bir kamyona arkadan çarparken frene basıyoruz aracın önü iyice eğiliyor . Kamyonda da koruma barı yok ise çok fena kesiyor aracı tabiri caizse biçip geçiyor . Yani frene basmadan girsek aracın önü eğilmeyeceği için hasarda ne gibi bir değişim olabilir ki acaba ?

youtube da kamyona arkadan vurma testleri var tabi ama dediğim şekilde gerçekleşmiyor
Takla aninda acaba nerede duracak diye bekledigimi biliyorum.
Ufak maddi hasarlı bir kazada arabadan atlayıp bana çarpan orta yaşlı teyzeye dehşet saçtığım, ancak tutanak tutulduktan sonra sarılıp hoşçakalın görüşürüz diyerek ayrıldığım kazayı aklıma getiren başlıktır.
Yağmurlu havada 4 takla attığımı hatırlatan başlıktır. Emniyet kemerinin ve kaskonun önemini anlıyorsunuz. Benim sadece sağ ayak kemiğin çatlamıştı ve araba perte çıkmıştı.
Bu arada bu kaza Bursa dan İzmir'e giderken olmuştu ve ben normalde Fiat Linea ile gidecektim. Arabanın kliması bozulmuş son gün babamın arabası e220 ile gitmiştim. Böyle de bir garip kazaydı.
her şey bir kaç saniye ağır çekim görülür gözünüzde sonrası malum sesler...önünüzde duran duvar göstergelerdeki arıza ışıklarının yanışı...''Lan ben ne yaptım? ne yapacağım?'' düşünceleriyle boğuşup arabadan inmek...
bunlar da ilginizi çekebilir