Hemen hemen herkesin yaşadığı an'dır.
Bazen 'aha öldüm' deriz, bazen hatırlamayız bile. O an herkesin tek isteği bir an önce arabadan inmek oluyor genelde. Hatta bize bir şey olmadıysa arabanın etrafında bir kaç tur dönüp hasar tespiti yapmakta huylarımızdan biri.
En büyük hatanın hemen arabadan inmek olduğu an'dır.
O an arabadan inmek demek intihara teşebbüs etmektir. Sağı solu yeterince kontrol edemiyoruz haliyle, zaten panik olmuşuz. Ne yapıyoruz? Hop iniyoruz. Gelen ilk arabanın altına girmek suretiyle istikamet tahtalı köy.
Arabanız yürüyebilecek durumdaysa kontrollü bir şekilde emniyet şeridine geçmek herkesin sağlığı için önemlidir. Yolun üstünde kalmak hem sizi hem de arkanızdan gelenleri riske sokacaktır. Hiç aşağı inmeden arabayı emniyete almak en mantıklısıdır.
Airbagler acildiginda ortaya cikan toz bulutuyla oldugunuzu dusunduguniz,10 saniyede biten ama size 10 dakika gelen,hava yastiginin hicte yumusak bisey olmadigini anladiginiz,cok buyuk dersler cikarabileceginiz cokta guzel olmayan bir andir
Bazen sinirlerinizin boşaldığı, rahatladığınız an'dır
Emniyet kemeriniz takılı değilse tam da o an 'keşke taksaydım lan' diyeceğiniz andır.
Airbag ağzınıza kemersiz patladığında anlarsınız..
Kornaya falan basılmaması gereken an. Ben önüme atlayan bir araca kornaya çok sert bir biçimde tam avucumun içini ortasına koyarak basarken çarptım ve sonuç 2 yerden kırık, bir yerden çatlak bir bilek oldu. Artık başparmağımın ucuyla kornanın en uç noktasına basıyorum.
Her bünyenin bir gün deneyimleyeceği olay. Bir iki kez olduktan sonra insan alışıyor ve çok umursamamaya başlıyor. İlk kaza asla unutulmaz bu yüzden.
Zamanın yavaşladığı an. Gelmesinden saniyeler önce direksiyonu bırakanlar freni burakanlar gibi vakalar mevcuttur. Bazen de gaza basarsanız kurtaracağınız yerler olur. O yerlerde korkmayın. Elinizden geldiğince kendinizi kurtarmaya çalışın.
bir keresinde savaştepe-balıkesir yolunda aracım kayarak kontrolden çıkmış uçurumun 30 santim dibinde ancak durabilmiştim. ilginçtir ama o an tek düşündüğüm uçurumdan düşünce ölmezsem gece vakti aracı uçurumdan nasıl çıkaracağımdı.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri