aracınızı duvara çarpmanız durumunda veya kaza anında hatalı olan sizseniz hayatınız kurtarandır.
kasko'suz araba ile gezmek nasıl bir çileymiş kasko yaptırdığınızda anlarsınız. güvence altında araba kullanmak adamın en erken yaşlanmasını engeller.
senelerce boşa para ödedikten sonra kasko yapmadığımız ilk sene ülkemizde çıkma ihtimali olmayan kasırgada üzerine ağaç düşmesi sonucu 10 kasko parası masraf ödedikten sonra gerekliliğini fark ettiğimiz poliçelerdir...
Bizim kaskomuz dua'mız diyen tiplerin arabayı çaktıktan sonra ağlamasına şahit olmuşluğum var. O gün bugündür sigortayı aksatırım, kaskoyu aksatmam.
Kasko yok, muska var diyenlerin ilk ciddi kendi hatasından kaynaklanan kazada, veya park halinde birinin arabasını ezdiğinde soluğu sigorta acentesinde alan hededir.
İstanbul'da çizilmeyen araba yok gibi bir şey. kaskoların mini onarım hakları oluyor ve tanesi 150 tl değerinde falan haklar bunlar. eğer ful kasko diye tabir edilen genişletilmiş poliçeniz varsa auto king vb gibi yerlerde poliçenize göre 1-5 ufak çiziği her sene ücretsiz giderebilirsiniz. bunun dışında benim gibi yıllarca baba arabasıyla gezdiyseniz saçınızın gereksiz beyazlamasını önler. sonuç olarak muskamızı asıyoruz poliçeyi torpidoya koyup besmele çekip vitese takıyoruz.
zorunlu trafik sigortasından ayrı olarak yaptırılması gereken araç sigortası.

sistemini bir türlü çözemedim. yıllık tonla para veriyorsun, ertesi sene kaza yapmazsan hasarsızlık indirimi veriyorlar. ufak tefek şeyler olduğunda aman kasko bozulmasın diye cepten veriyorsun. böyle böyle sene içinde elde edeceğinden fazlasını harcıyorsun. bozarsan içten içe anlamsız bir pişmanlık yaşıyorsun. acayip bir olay.
türkiye genelinde yaptıranların %25 olduğu hede.
istanbul'da ise bu oran %50'ymiş, çok şaşırdım doğrusu.
hangi araba gelip vursa genelde kaskosuz çıkıyor. demek ki yanlış %50'yi tutturuyoruz hep.
İstanbul gibi çarpışan araba pisti gibi bölgelerde yaptıran kişi sayısının daha çok olduğu hede.

Çok normal aslında, sürekli trafikte olduğunuz için trafikte geçirdiğiniz süre de artıyor. Süre artınca doğal olarak riskte artıyor.

Fahiş sigortayla brlikte bir çeşit(bkz: yasal hırsızlık)
son yaşanan zamlarla beraber istanbul'da her dört kişiden sadece birinin yaptırabildiği sigorta. 20 milyon araçtan sadece 5 milyonunda kasko varmış. sigorta şirketleri de pahalılıktan şikayet edenler için 250 liralık özel dar kapsamlı poliçeler hazırlamaya başlamış.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri