İstanbul'a yakın, kayak yapılabilecek dağ. Ama daha da önemlisi buralarda sürmek pek eğlenceli. İzmit'te yaşayanların kaçabileceği yerlerden. Diğeri için (bkz: eski istanbul yolu)
Kar yağan günlerde gang olarak gidip eğlenip döndüğümüz dağ.
İstanbul'a yakın oluşu, kontra vermek'te sıkıntı yaşasan bile uçurumdan aşağı düşmemen falan hep bizi çeken yönleridir.
Bugün arkadaşımla bir tavsiyeye kulak vererek farklı bir yerden tırmandık Kartepeye ve zevkten kudurduk. Peki Esp'sinin kapatma tuşu olmayan -kapanmayan demedim dikkat- bir Punto ile bu nasıl mümkün oldu? Muhtemelen el frenini çekmekteki ısrarıma ve kendisine ettiğim küfürlere dayanamayarak ''kapanmamı mı istiyorsun al amk'' dedi içinden ve esp'yi kapattı. Bunu yaptığında yolu bitirmiştik ama ilk defa esp'yi kapalı görüyordum ve elim hala kaşınıyordu, bizde tekrar çıkmaya karar verdik. İşte bu çıkışımda bir rota keşfettim ki tam circuit tadında. Hem tırmanırken Punto'nun canını almıyor hemde inerken Iroha tadındaki hairpin virajlarını el frenini hunharca çekip Ragnotti abimiz gibi taraya taraya dönebiliyorum. Her yerde su yolları var, virajlarda içine atıp arabanın yatmasını baya engelledim, cidden iş yapıyor ki yapmasa zaten Takumi reis kullanmazdı :) Trafikte ekonomi kasarak geçirdiğim 20dakikadan sonra eve tatmin olmuş bir şekilde geldim ki bu bir ilk. Çok mutluyum sevgili sözlük ama ne yaptımda esp kendini kapattı onu bulmam gerek.
Bu da yolu merak edenler için;
i.hizliresim.com/d07pJQ.jpg
Yoğun kar yağışı altında iyi kış lastikleri ve biraz da bilek varsa çok keyifli yolları olan mevkii. Tepeye çıkınca sucuk ekmek şart
Oldukça zevkli bir yola sahip olan ufak dağımız. Özellikle karın ilk yağdığı anları kovalayıp o anda yola çıkarsanız inanılmaz eğlenirsiniz. Zamanında 3 hot hatch defalarca tavaf etmişliğimiz vardır. İnerken dikkatli olmak gerek.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri