gerçek anlamda arabasının ön ızgarasını parçalayarak giren bir ağaç ile trafikte seyir etmeye devam eden bir sürücü.

kulağa ilk duyduğunuzda yok artık, hadi canım gibi söylemlerde bulunabilirsiniz ancak tamamen gerçek bir olay. kadının teki alkolün etkisiyle belli ki bir ağaca çarpmış. buraya kadar gayet normal. alkollüyken kaza yapabilirsin ama devamında ağacı yerinden söküp kaputun içinde seyre nasıl devam edebilirsin be ablacım?

polis durdurduğunda farkında bile değimiş. şu veya şunu nasıl farkedemezsin yahu. akıl tutulması yaşıyorum şu an.
her garip olay gibi amerika'da yaşanmıştır.
lincoln'un sağlamlığı açısından bir reklam virali. şaka şaka. o değil de araba nasıl dengesini koruyabilmiş ya, devrilmesi lazım değil miydi.
şoförün sükunetine hayran kaldığım olay.
sanki arabasında ağaç olması sıradan bir olaymış gibi nasıl sakin sakin gidiyor. zaten nasıl gidiyor asıl soru o ya neyse.
iyi ki polis aracında kamera ver diye düşündüğüm olay.

kırk yıl anlatsa kimseyi inandıramazdı adam. düşünsene, merkeze dönüyor adam ve diyor ki üstüne ağaç olan bir araba gördüm bugün. çektim kenara bastım cezayı filan.
yeme bizi willie, git bi çay koy derler adama.
benim de kadından çok polisin durumunu merak ettiğimdir.

kadın belli ki alkollü, bunun başka bir izahı olamaz. gerçi arabayı da epey düz bir çizgide kullanıyor ama neyse.
ama polisin yaşadığı şaşkınlık efsane. öndeki havada yürüyen bir ağaç görüyor önce. sonra inip bakınca arabaya girmiş olduğunu görüyor. hangisi daha absürt bilemedim.
mevzuattaki yerini merak ettiğim davranış.
polis ne ceza kesecek bu kadına şimdi? herhalde trafiğin güvenliğini tehlikeye atmaktan filan diye düşünüyorum.
herhalde amerikan polis teşkilatının mevzuatında, "kaputunda ağaçla araba kullanmak" diye bir pasaj yoktur. (swh)
alkollü araba kullanmaktan dolayı tutuklunan kişi. sürücü bilgileri maryann christy isminde 54 yaşındaki bir kadın. araç modeli ise 2004 lincoln town car.

aracı durduran polis şöyle demiş; "kaputunda bir ağaçla dolaşan bir arabaya her gün rastlayamazsınız. merkezden haber geldiğinde bulması kolay oldu."
sarhoş ve arabasının önünde bir ağaç olan bir kişi için oldukça iyi direksiyon hakimiyetine sahip sürücü. kaputundaki devasa büyüklükte ağacı saymazsak herhangi bir falsosu yoktu. ahah.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri