hava sıcaklığının 15 - 16 derece olduğu, kara bulutların tepede gezdiği bir günde yapılan otomobil kullanma eylemidir. petrolhead'ler konunun nereye gideceğini zaten biliyor..

öncelikle bu havada gezmek de gazlamak da ayrı güzeldir. gazlamak güzeldir çünkü motor ve fren çok kolay soğur, herhangi bir ısınma problemi ile karşılaşmazsınız.

gezmek güzeldir çünkü gözünüzü güneş almaz, asfaltın tutunması artar.

sonuç olarak çok severim.
arabanız +200 hp ve biraz da homurtulu ise tadından yenmeyecek olan eylemdir. böyle havalarda özellikle ağaçlık olan ve olabildiğince az otomobilin olduğu yerleri tercih etmek gerek.
Panoramik cam tavan varsa gezip tozmak tadından yenmeyecek bir hal alır.
dedem benim gibi düşünen insanların varlığından beni haberdar eden başlıktır.

deli değilmişim, herkes bundan hoşlanıyormuş demek ki.
hayat güzel lan dedirten ender olaylardan biridir.
hayat guzel kuslar ucuyor su viraja da sert gireyim derken virajin icine azicik yagmur ciselemis oldugunu ve arabamin her yerinin ayri yone gittigini gordukten sonra artik bana fazla keyif vermeyen eylemdir. ya yagmur yagmissa korkusu alir goturur beni. ama kisin hava hafif kapali kalorifer 1/2 acik sunroof acik takilmak en sevdigim seylerden biridir.
Slow bir müzik ile kısık seste gazlama zevkinin tavan yapacağı an. Rizeli olarak şanslıyım. Her ne kadar yaz aylarında memlekette olsamda bu hava her zaman oluyor ve virajlı yollar ile kusursuz zevki tadıyorum.
İngilizler hep bu havalarda araba kullanıyor. (bkz: Swh)
Hava böyleyken nerede olursam olayım yanımdakine dediğim şeydir.
(bkz: Tam da otomobil kullanma havası)
(bkz: Tam da araba kullanma havası)
Arabayı yeni yıkamışsam çok da haz almadığım durumdur
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri