Trafiğin bu küçük sihirbazları, kendi haklarına tecavüz edildiğinde tabiri caizse "yaygara" koparıp "bizim kaportamız yok" "sen beni öldürmek mi istiyorsun?" vs diye kask kameralarının cesaretiyle serzenişte bulunurlar! Kısmi olarak haklıdırlar.

İzlediğim videolardan ve tanık olduğum olaylardan filtre ettiğim tecrübelerime göre bu arkadaşların, "arkadaşım sen motorsun neden yolu ortalıyorsun?" diye suratına pöykürüldüğünde "bende motorlu taşıtım benim de şerit hakkım var" diye cevap yapıştırır ve haklıdır. Bazende otomobillerin arasından geçerken çatırt diye aynanızı alınca ağzından alev çıkartarak "Olm neden aralardan geçiyorsun, şeridinden ilerlesene" denildiğinde "abi ben motosikletim aralardan geçeceğim ki trafiğe takılmayacağım yoksa motorun ne esprisi var" derler. "Ben taşıtım şerit hakkım var" olayını birden "aralardan geçici" olarak değiştirirler. İşlerine geldiği gibi konuşurlar. Keza emniyet şeritleri de bunlarındır. Hatta bazen en sol şeridin sol yanı da bunlarındır. Gerekli kanun ile bence hakları neyse onu bilmelidirler.
Bi de bunların yolda değil kaldırımda gidenleri vardır ki aman allah. Ya arkadaşım sen hani motorlu taşıttın? Madem öylesin Trafikte rahatça yol alabilirsin. Yol tıkalıysa aralardan geçersin. He aradanda geçemiyorsan bekleyeceksin. İnsan gibi bekleyeceksin! Kaldırımı kullanma "hayvanlığı" nedir? Yani çatıdan çatıya atlayan freeruning yapan yayalar değiliz ki. Bizim tek tercihimiz var ve sadece o 30 cm genişliğindeki kaldırımdan yürüyebiliyoruz.
Bir de bunların 2 lahmacunu soğuk geldi diye çemkiren müşterilerine yetiştirmek için arkalarında kocaman kutu gezdiren bıdırcıkları vardır ki tam müzeliktir.

Not: Bir elin parmakları aynı değildir. Üstüne alanın üstünde kalsın :)
Not 2: Ne otomobil sürücü, ne kamyon, ne otobüs, ne motosiklet sürücü ne de yayası ne trafiği bilir ne trafiği okur. Hepsinin öküzü bir başkadır.

Edit: Motorculardan nefret etmiyorum. Motor kullanamayanlardan nefret ediyorum!
kaldırımda giden motosikletli kesinlikle öküzdür, ancak filtering yapmak legaldir. kaldırımda giden motosikletliye istediğiniz kadar küfür edin arabalı sözlük ahalasi, problem yok.
kaldırım yayalar, yollar ise motosiklet ve otomobiller içindir, bu yüzdendir ki kaldırımda giden motosiklet at şeyindeki kelebek kadar anlamsızdır. kasklarını tokatlayın, kendilerine geleceklerdir.
bir kaldırıma parkeden araba değildir.
Kaldırım da park halinde olan arabaya çarpıp zarar görmüş bir yaya görmemiş olsam da yine de haklı bir durum değildir. Kaldırıma araç parkeden de aynı dereceli öküzdür!
Yaya yolu adı verilen yerden giden, gitmeye çalışan her türlü motorlu taşıt haksızdır. Bunu motosiklet ya da otomobil hatta bisiklet diye ayırmamak gerekir. Mesleğim olduğu için söylüyorum, şehirçilik tasarımlarında araçlar ve yayalar için yollar tasarlanır...

Yaya yolu, kaldırım yayalarındır. Yani araçsız, yürüyen, koşan vb. aktiviteleri yapan insanların. Tabii çocuklarını da dolaştıran falan...

Kaldırımdan gitmeyin, adamı hasta etmeyin, he gidiyorsanız ve insanlar size bir şeyler söylüyorlarsa da bari cevap vermeyin...
Bir tıkla düşürülmesi mübah olan motorcu çeşidi.
memlekette gücü gücü yetene
Kurallara uyanına bir şey demiyorum, saygım var ama ben genel olarak Türkiye'deki motosikletlileri sevmiyorum.

Aniden önüne atlarlar, "öleceksin birader be dikkat et" dersin ana avrat küfür ederler. Hiçbir trafik kuralına uymazlar. Hepsi böyle değil, yanlış olmasın fakat "gördüklerimin" çoğu böyle.
hiç mi gitmedim diye sorgulatan başlıktır. gittim fakat 1 kere bile yol verin demedim gerekirse tüm caddeyi 1 yaynın arkasından bitirdim. saygı !!
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri