son günlerde gözüme çok çarpmaya başlayan, kendi cinsimden soğumama sebep olan bir başka noktadır. kadınlar direksiyon başında telefon ile oynamamalı diye düşünüyorum.

nedenlerine gelince:

1- genellikle bulundukları şeritte inanılmaz trafik olmasına sebep oluyorlar, çünkü trafiğin akış hızının yarısına falan düşüyorlar farkında olmadan.

2- dikkatleri inanılmaz dağılıyor.ne motosiklete ne de yayalara hiç bir şekilde dikkat edemiyorlar.

3- zaten çok yetenekli değiliz, işler iyice sarpa sarıyor.
Cinsiyetle sınırlanamayacak bir problem daha. İnsanların kabul etmesi gereken birşey var: Beynimizde öyle akıllı telefonlardaki gibi bilmem kaç tane çekirdek yok. Sadece arkaplana atarak bilinçaltınıza halletmesini söylediğiniz görevler var (omurilik soğanı) ve birde beyninizle odaklanarak yaptığınız bir işlem hepsi bu.

Araç kullanırken aynı zamanda aklınızda bir şeyler düşünebilirsiniz, müzik dinleyebilir, vites değiştirebilir, gideceğiniz sokağı arayabilir, çevrenizdeki cisimlere karşı hareketinizden hızınızı algılayabilirsiniz. Bunların bir çoğunu bilinç altından aynı anda yapabilirken, kalanları "tek tek, sırayla" bilinçli olarak yapabilirsiniz. Yani telefon kullanırken bilincinizi otomobili sürmeye odaklamanız mümkün değil. Bir ekrana, bir gittiğiniz yöne bakarak da ikisine odaklanamazsınız.

İnsan cinsiyeti fark etmeksizin tek bilinçli olarak yaratılmıştır. Bu yüzden bilincinizi can sağlığını dikkate alarak kullanın.
Cinsiyetten bağımsız, yapılmaması gereken hareket. En yeteneklimiz bile telefon ekranına bakarken önündeki aracın şerit değiştirdiğini görebilecek şekilde yaratılmadı.
facia olan hareket.
Bak yine sinirleniyorum, direksiyon başında iddia oynayan erkek için neden konu yok arkadaşım?

Cinsiyet farketmez her koşulda kötü bir hareket! Yapmayın, yaptırmayın!

Şu cinsiyetçi yaklaşımlarda olmuyor yani, sevmiyorum.

Kadını erkeği yok gebereceksiniz şu telefonlarla oynarken bir gün.
Çoğu daha arabayı düzgün kullanamazken birde telefonla birlikte kullanmaya başlamışlar.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri