evet, çok doğru olan önermedir. kadınlar eğer araba küçük ise onu güvensiz bulurlar, hatta daha da ileri gidiyorum küçük arabaların 'fakir işi' olduğunu düşünürler. onlara göre güvenlik arabanın ne kadar büyük olduğu ile doğru orantılıdır. (bkz: kadınların büyük araba sevmesi)

dün bir arkadaşım ile kahve içiyorduk, ona mini aşkımdan bahsettim. gözler büyüdü ve 'onun içinde ölürsün ama e-pack' dedi. bu arada kendisi nissan juke kullanıyor. ona kullandığı otomobilin aslında nissan note olduğunu söyledim, hayata küstü.
crash test'lerden haberi olmayan kadını beyanatı.

(bkz: pis cahil)
Kadınların 'küçük' şeylerle mutlu olamamasıyla alakalıdır. Hep daha büyüğünü isterler.
Lüks ve gösterişli otomobil istemenin farklı bir yöntemidir.
Çok net açıklaması şu şekilde; Karı-yer yapan kadınların kafası bu işte.

Her neyse otombil gurmesi olan bir kadın gözüyle konuşmam gerekirse; kendimi böyle düşünen kitleden tabii ki de ayrı tutuyorum..

mini aşkımdan dolayı kesinlikle mini'den vazgeçmem ama evli mutlu çocuklu bir kadınsam; giderim kendime bir Yeni Ford Ranger alırdım. Hem arkada çocukların olabilecek tüm ıvır zıvırlarını taşır hemde Alman Çobanıma cabrio keyfi sunardım gülücük gülücük gülücük
büyük araçların sıkıştırılmasının güç olması ile doğru orantılı gelişen fikir.
Sıkıştırılmamak için büyük araçlar tercih ederler sonra şeritte tutamaz bizim gibi " küçük " araç kullanan erkekleri sıkıştırırlar dediğim ve korkarak kaçtığım durum . Hele ki bazı usta şoför kadınlarımız virajlı yollarda 4 şerit olsa yine en sağdan en sola kadar taşıyorlar .

Yine de gözlemlerimden dolayı hak veriyorum sözüm meclisten dışarı ama şöyle hoş bir kadın veya değişik bir aracı bir kadın kullanıyorsa atıyorum pembe bir Mini sıkıştıracak erkek yüz binler hatta milyonlar olur . Eğitimin olmadığı yerde bunlar çok normal davranışlar beyniyle değil ilkel düşüncelerle yapılıyor . Bugün bir mağara adamını canlandırmayı başarsalar belki nedenini öğreniriz .
beni ikilemde bırakan sorunsal. küçük, kutu gibi arabalara hep bayan arabası diyoruz. nereden geliyor bu fikrin temeli, peki?
doğru önerme. bir önceki entrinin açıklaması ise sanırım şöyle; kadınlar ailede ikinci planda tutularak "ya işte hanıma da idareten bir şey alalım" mantığıyla araç alındığı için ucuz ufak araçlar alınıyor. yoksa içindeki çoğu kadının hayali büyük ve heybetli araç kullanmak.
(bkz: gösteriş)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri