Tamamen katılmadığım başlık. Bir kere bizden çok geç başlıyorlar buda şeritte kalma, yön verme, aynalara bakma gibi reflekslere dayalı olan kısımları daha ileri yaşlarda öğrenmelerine ve haliyle zor öğrenmelerine sebep oluyor. Bunların dışında asıl sorunları bence umursamazlık oraya geleceğim birazdan.

Şimdi benimde ailemde etrafımda bir çok kadın şoför var, birde şoför adayı kız arkadaşım var. Mesela iki teyzem var ikiside dedemin erkenden başlatması sebebiyle çok güzel araç kullanıyorlar küçük olanda birde amarok aldı kendine, kimse kusura bakmasın o amaroku öyle kullanacak adam bu sözlükte bile azdır. Her neyse birde benim sevgilim var ki evlere şenlik, şeriti bulamıyor bir türlü hizalayamıyor ama tek sorunu bu mesela neden böyle? Çünkü gelmiş 26 yaşına yeni oturuyor direksiyon başına zamanla düzelecek tabi. Peki neden diğer konularda sorunu yok? Çünkü ona öğreten yani ben ona arabaya bindiği gün korkmayacaksın tereddüt etmeyeceksin dedim. Şimdi sen bir insana (cinsiyet ayrımı yapmıyorum bak) araba öğretirken yanında hop oturur hop kalkarsan aman aman ay dur ay yavaş ot b.k dersen o kişi o işi hep korkarak yapar. Kısacası sorun kimmiş? Öğreten dallama imiş. Oda erkektir. Hani şu trafiğin içine eden asıl şahış.

Neyse uzattım biliyorum, kadınların asıl sorunu umursamaz oluşları, evlerine çicek gibi bakan kadınlarımız nedense aynı titizliği arabalarına göstermeyip aşırı umursamaz olabiliyorlar. Bunun dışında trafikteki hareketleride umursamaz, mesela o dursun o beklesin ben geçerim ben kadınıma bağlıyorlar çoğu zaman ki bence asıl sorunları bu, burası Türkiye sana kadın demeyi beceremeyip bayaaaaan diyenlerin sana yol vermelerini bekleyemezsin ki bekleme. Birde park sorunu var mesela öndekine vuruyor iniyor bakıyor çizilmiş veya göçmüş devam ediyor gidiyor seni görsede gidiyor birşey desen ne olmuş bunda ne varmış kendi arabasında bir sürü varmış gibi cevaplar.

Neyse cinsiyetçi yaklaşımlara sinir oluyorum o yüzden kadınlarında kendileri için ben kadınım ben önceyim demelerine de sinir oluyorum trafikte. Erkeği de kadını da beceremiyorsa sürmesin arkadaş bu çocuk oyuncağı değil insanların canı söz konusu.
tümünü gör
ilgili galeri