Sürekli pislenen jantların temizlenme konusudur.
Arabayı tertemiz yapsanız da nedense o jantlar bir şekilde pis kalmayı başarırlar, adamı hasta ederler.
Bunu temizlemek için güzel bir jant fırçasına, spreyine ve jant süngerine ihtiyacınız vardır. Malzeme fazla görünebilir ama maliyeti oldukça düşüktür. Bu arkadaşlar ile temizlemek oldukça kolay olacaktır. Hatta o kadar temiz olacaktır ki 'lan bunun rengi bu muymuş' diyeceksiniz.
Jant temizleyicilerin her yıkamada kullanılmaması gerekir. Üstündeki verniği yakacaktır. Fırça ile aralar güzelce temizlenir
Fırça ile her derdinize derman bulabilirsiniz. Geri kalanı zaten kolay, hemen gidip bir fırça alın!
o sprey bu sprey boşuna para vermeyin. bir cam sil şişesine doldurun mazotu, sıkın detay gereken yerlere, sonra gidip yıkatın. bitti gitti.
Çok kollu ve kolların arası dar olan bir jant modeline sahipseniz çekeceğiniz var demektir.
Wd40 adlı mucize kimyasalla da uygulanabilen işlem.
Motosiklet için olanı oldukça kolay olan, imandan gelen işlem.
Meguairsin nxt cilasını her yıkamada atıyorum jantlara su tuttuğumda hiç bir sıkıntı kalmıyor fırça vs kullanmıyorum.Güzel bi cilayla bu işi çözebilirsiniz.Ben biraz hassasım statik boya biraz tuzlu olunca.
Her arabayı yıkayışımda önce başladığım yerdir jantlar, kendim bir aparat yaptım bulaşık süngerlerinin ince olanlarından aldım ama HASSAS YÜZEYLER İÇİN olanından rengi mavi yada pembedir daha sonra ortasına 30-35 cm'lik bir çıta geçirip bally ile yapıştırdım bununla jantın aralarına ve derin yerlerine ulaşabiliyorsun, temizledikten sonra şöyle karşısına geç bi bak bütün yorgunluk gidiyor.
satın alımı yapılırken dikkat edilmesi gereken bir üründür, bazı markalarda STT geçmiş ürünler janta zarar verebiliyor, soluk bir görüntü veya renk atması gibi..
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri