jaguar'ın çin pazarı için özel ürettiği otomobildir.
standart jaguar xf'in uzun versiyonu olarak piyasaya çıkacak olan xfl, 140 mm daha uzun ve 157 mm bacak boşluğu sağlıyor ancak standart modele göre 200 kg daha ağır olduğunu da belirtmek gerek.

dört çekişli sürüş sistemi ve 8 kademe zf otomatik vites seçeneği ile piyasaya sürülen modelin kaputunu kaldırdığımızda ise turboşarjlı 2.0 litre, dört silindirli 197 hp veya 236 hp çıkış gücü seçeneklerine sahip motorlar görüyoruz.

özel şoför kullanan insanlara göre üretildiği için, ön kabinden ziyade arka taraın dizaynına daha çok özenilen otomobil.

standart modelde koltuk kafalarına yerleştirilen 8 inç lcd ekran, çin'e özel olarak yeni 10.2 inç incontrol touch pro multimedya sistemi ile değiştirilmiş. sisteme 17 adet hoparlör ve 825 watt meridian surround ses sistemi de dahil. ayrıca arka yolcular iki hdmi portu, iki usb portu, 12 vattlık priz ve pek çok kontrol düğmesi de konulmuş.

kısacası çinli iş adamlarını rahat ettirmek için elinden geleni yapmış jaguar.
Çinlilerden soğuma sebebidir.

(bkz: çin pazarının uzun araba sevmesi)
sportbrake versiyonu 2017'de piyasaya sürülecek olan jaguar'dır. 2.0 litrelik motora sahip olacak olan canavarın, giriş seviyesinde 161 hp ve 178 hp güç seçenekleri ve portfolio ile r-sports paketleri ile sunulması bekleniyor.
amacı elbette volvo v90'la kapışmak olan model.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri