üretimine bu yıl başlanacak jaguar'ın ilk suv modeli. son yılların popüleritesi en yüksek olan segmentlerinden olan kompakt crossover furyasının bu ingiliz markasına bulaşması.

araç, land rover'ın solihull fabrikasında üretilecek. önden motorlu ve awd olacakmış.

yaklaşık 1.6 tonluk ağırlığıyla emsallerine göre daha hafif olacağı söyleniyor. alüminyum gövdenin etkisi büyük tabi.

motor seçenekleri arasında ise giriş seviyesinde 180 beygirlik 2.0lt dizel ve 240 beygirlik 2.0lt benzinli opsiyonları bulunurken; performans bazlı olarak 300 beygirlik 3.0lt dizel ile 340 beygirlik 3.0lt'lik benzinli olması bekleniyor.
rwd seçeneğinin de sunulacağı model.
Nisan ayından itibaren Türkiye'de satışta olacak. Şimdilik 2.0 lt, 180 bg 4 silindir ve 3.0 lt, 300 bg'lik V6 dizel motorlarla satılacak. Yurt dışında supercharger'lı benzinli alternatifleri de bulunuyor.
Tasarım harikası olan jaguarın suv aracıdır.Türkiye fiyatlarına baktığımızda en yakın rakibi x5 2.0 dizelden baz donanımı yaklaşık 40.000 tl daha ucuz.İç mekan kalitesi eğer eski jaguarlar kadar kaliteliyse infinity qx70'den daha fazla satış yapacağını düşünüyorum.Araç hakkında teknik detaylara ve arazi performansını inceleyen birçok video mevcut.Özellikle Range Rover Svr gibi bir araç yakında çıkartırlar diye düşünüyorum.Ortak geliştirdikleri platformda en hızlı ikinci suvu üretebilirler.
az önce hakkında bir davetiye aldığım araç. çok merak ediyorum. bütün deneyimlerimi tekrar bu başlık altında paylaşayacağım.
Geçen hafta için oturdum bir tanesinin ama kullanmadım. Biraz işçilik kalitesi kötü geldi bana bir de yeni nesil Jaguar'ların ergonomik sorunları hiç hoşuma gitmiyor.

Bunun dışında otomobil gayet karizmatik görünüyor ve koltukları çok güzel.
jaguar'ın suv pazarına giriş hamlesi.
bence daha iyisi olamazdı. jaguar gibi heybetli ve karizmatik araç tasarımında öncü bir üretici suv konusunda da harikalar yaratacaktır. fotoğraflara bakılırsa yaratmış da zaten. deneme fırsatımın olacağını sanmıyorum, o yüzden performansını deneyenler paylaşınca okuruz.
Bostancı Kosifler'de showroom'da görülebilir. Ayrıca Ataşehir Borusan'a 1-2 günlüğüne test aracı da geldi. 30'lu yaşlarda suv sevenler için çok güzel bence
awd olanının fiyatı eğer uygun olursa ülkemizde bolca satacak olan otomobil. sebebine gelince: bir kere piyasada olan tüm yerden yüksekler aynı. yani şöyle ki kimse özgün bir otomobile binemiyor. bu hem özgün hem de premium. fiyatlandırma çok önemli.
Bugün Borusan Oto Dolmabahçe şubesinde bir adet gördüğüm araçtır. Normalde her yeni gelen aracı test ederim ama nedense bunu kullanmayı istemedim zaten belki de test aracı değildir. Neyse bende hiç heyecan yaratmadı açıkçası sonuçta Jag ne kadar farklı bir suv üretebilir ki? Buna rağmen iyi satış rakamları yakalayacağını düşünüyorum çünkü bizim milletimiz arazi aracı söz konusu olunca Bmw yerine Jaguar'a binmeyi tercih eder. Ancak konu otomobile gelince tercihler tekrar Bmw'ya yönelir çünkü gelişmemiş toplumlarda mühim olan marka algısının nasıl yaratıldığıdır.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri