245 dönüm arazi üzerine kurulu olan İzmir Ülkü Yarış Pisti, 1997 yılından günümüze çeşitli organizasyonlarla yarış severlere hizmet veren İzmir - Pınarbaşında bulunan yarış pisti.

2186 metre uzunluğunda otomobil ve motorsiklet yarışları için asfalt pist, üç ayrı go-kart pistinin yanı sıra, paintball sahası ,28 adet pit dükkanı, farklı ölçülerde özel teşhir alanlarını kapsayan fuar alanı, VIP salonu, açık ve kapalı tribünler, 528 m2 kapalı kafeterya ve eğitim salonları yer alıyor.

İstanbul Park’tan sonra Türkiye’nin en uzun yarış pisti olan İzmir Ülkü Yarış Pisti, uluslararası , ulusal ve mahalli otomobil,motorsiklet,ve karting yarışlarına ev sahipliği yapması yanı sıra ; pistte karting,motorsiklet,otomobil yarış eğitimleri,çeşitli seviyelerde bireysel ve şirketlere yönelik Sürüş Teknikleri Eğitimi verilmektedir.

Özel organizasyonlarda ise ulusal ve uluslararası firmaların bayilerine ve personeline yönelik olarak Otomobil Cup Yarışları , Go-Kart Turnuvası,Paintball Turnuvası vs. gibi değişik aktiviteler gerçekleştiriliyor. Bu yapılan oyunlara katılanlar hem eğleniyor hem de birbirleriyle yarışmanın tadına varıyor. İzmir Ülkü Yarış Pisti, yılın her günü birbirinden değişik ve renkli organizasyonlarla, aktivite ve heyecan dolu anlara ortak olmaya devam ediyor.
Yarın Time-Trial etkinliğinin düzenleneceği pist. Sözlükten de katılan arkadaşlarla orda olacağız.
Bugüne kadar gittiğim pistler arasından (ist park, izmit) en kötü zemine ancaken iyi organizasyona sahip olan pist. Yarış aracı kiralayabilme şansı, ücretsiz transponder, süreleri rahatça takip edebilme imkanı, ufak tefek işlerinizi (gerekirse büyük işinizide) görebilecek ustaların ve mekanik garajın bulunması, pisti tamamıyla gören güzel bir kafeterya bulunması gibi diğer pist organizasyonlarında görmediğimiz şeyler vardı ve hepsi tüm gün 200tl gerçekten komik bi fiyat. Pist pahalı diye ağlana arkadaşlara şu anda tokat gibi bir cevap izmir ülkü pisti.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri