100. yılı şerefine şöylebir basın bülteni yayımlamış şirkettir:

--- spoiler ---
dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olan ısuzu motors 100. yılını kutluyor.

en uzun geçmişe sahip japon araç üreticisi ısuzu motors’un temelleri 1916 yılında tokyo’da atıldı. japonya’nın en eski mabedi olan ıse shrine of mie yakınlarındaki ısuzu nehri’nden ismini alan ısuzu motors bugün bilinen güçlü ısuzu markasını yaratmak için faaliyet gösterdiği yıllar boyunca ödün vermeden yaratma ilkesi üzerine odaklanmış ve küresel otomotiv sektörüne önemli katkıları olmuştur.

dünya genelinde 20 milyondan fazla satılan, teknolojik açıdan üstünlüğü, çevre dostu yaklaşımı, güvenilirliği ve dayanıklılığıyla tanınan 100 yıllık bir tarihe sahip ısuzu diesel motorları her türlü hava ve yol koşullarında yüksek performans göstererek müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. mühendislikte, üretimde ve yönetimde eğitim alıp uzmanlaşmış binlerce çalışanı ve düzenli geliştirmelere adanmış kaynakları, müşteriler için doğru ürünlerin üretilmesini sağlıyor.

ar-ge ve buluşçuluk üzerine şekillenen büyüme stratejisi sayesinde, yeniliklerin öncüsü olan ısuzu, japonya’nın ilk dizel motorunu üretmiştir ve tarihi boyunca dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olmuştur.

çevre dostu olan ısuzu dizel motorlarda dpf (dizel partikül filtresi) kullanılıyor. bu duyarlı motorlarda daha az sayıda conta bulunuyor. bu da kirliliğe sebep olabilecek yağ sızıntılarını engellemeye yardımcı oluyor. ayrıca ısuzu motorları, tüm yaşam döngüleri boyunca çevre dostu performans sergilemelerini sağlayacak şekilde testten geçiriliyor. ısuzu dizel motorları, motorun yaşamı boyunca fazla yağ tüketimini engelleyecek ve doğru yanmayı arttıracak şekilde uygun silindir - gömlek uyumuyla, verimli dağılım sağlayan, optimize edilmiş güçlü yakıt enjeksiyon sistemleri sayesinde son derece dayanıklıdır.

dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve 1000 cc’lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinelerinin motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ısuzu dünya çapında 130 ülkede satılıyor. ısuzu, bu kanıtlanmış müşteri odaklılığını, bugün ve gelecek için dizel motorlar üreterek devam ettiriyor. tüm dünyada kullanılan yüksek teknolojiye sahip motorları, pick-upları, kamyonları ve otobüsleri sayesinde güvenilir bir marka olmayı sürdürüyor.
--- spoiler ---

konuya ilişkin fotoğraflar da aşağıda yer alıyor:
foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
foto - 6
tümünü gör
ilgili galeri