kamyon, kamyonet, otobüs ve bilimum ticari araç üreten 1937'de kurulmuş japon marka. sloganı rajanya diesel. aka dizellerin kralı.

günümüzde daha çok sucuların kullandığı ufak kasa minibüs tarzı transporterların yaratıcısı.
1936 yılında japonya'nın ilk dizel motorunu üreten, günümüzde yılda yaklaşık bir milyon dizel motor üreten firmadır. isuzu markasıyla satılan motorlu araçların yanı sıra sektördeki diğer üreticilere de dizel motor üretimi yapmaktadır. ülkemizde anadolu isuzu adıyla üretim, ithalat ve satış faaliyetinde bulunur. uzun ömürlü, sağlam dizel motorlarıyla bilinir.
100. yılı şerefine şöylebir basın bülteni yayımlamış şirkettir:

--- spoiler ---
dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olan ısuzu motors 100. yılını kutluyor.

en uzun geçmişe sahip japon araç üreticisi ısuzu motors’un temelleri 1916 yılında tokyo’da atıldı. japonya’nın en eski mabedi olan ıse shrine of mie yakınlarındaki ısuzu nehri’nden ismini alan ısuzu motors bugün bilinen güçlü ısuzu markasını yaratmak için faaliyet gösterdiği yıllar boyunca ödün vermeden yaratma ilkesi üzerine odaklanmış ve küresel otomotiv sektörüne önemli katkıları olmuştur.

dünya genelinde 20 milyondan fazla satılan, teknolojik açıdan üstünlüğü, çevre dostu yaklaşımı, güvenilirliği ve dayanıklılığıyla tanınan 100 yıllık bir tarihe sahip ısuzu diesel motorları her türlü hava ve yol koşullarında yüksek performans göstererek müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor. mühendislikte, üretimde ve yönetimde eğitim alıp uzmanlaşmış binlerce çalışanı ve düzenli geliştirmelere adanmış kaynakları, müşteriler için doğru ürünlerin üretilmesini sağlıyor.

ar-ge ve buluşçuluk üzerine şekillenen büyüme stratejisi sayesinde, yeniliklerin öncüsü olan ısuzu, japonya’nın ilk dizel motorunu üretmiştir ve tarihi boyunca dizel motor alanında pek çok teknolojik yeniliğin öncüsü olmuştur.

çevre dostu olan ısuzu dizel motorlarda dpf (dizel partikül filtresi) kullanılıyor. bu duyarlı motorlarda daha az sayıda conta bulunuyor. bu da kirliliğe sebep olabilecek yağ sızıntılarını engellemeye yardımcı oluyor. ayrıca ısuzu motorları, tüm yaşam döngüleri boyunca çevre dostu performans sergilemelerini sağlayacak şekilde testten geçiriliyor. ısuzu dizel motorları, motorun yaşamı boyunca fazla yağ tüketimini engelleyecek ve doğru yanmayı arttıracak şekilde uygun silindir - gömlek uyumuyla, verimli dağılım sağlayan, optimize edilmiş güçlü yakıt enjeksiyon sistemleri sayesinde son derece dayanıklıdır.

dünyanın en büyük dizel motor üreticileri arasında yer alan ve 1000 cc’lik güç ünitesinden 24 litrelik ağır iş makinelerinin motorlarına kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan ısuzu dünya çapında 130 ülkede satılıyor. ısuzu, bu kanıtlanmış müşteri odaklılığını, bugün ve gelecek için dizel motorlar üreterek devam ettiriyor. tüm dünyada kullanılan yüksek teknolojiye sahip motorları, pick-upları, kamyonları ve otobüsleri sayesinde güvenilir bir marka olmayı sürdürüyor.
--- spoiler ---

konuya ilişkin fotoğraflar da aşağıda yer alıyor:
foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
foto - 6
1 milyon km garantisi verebilen tek marka
mazda için pikap üreteceği açıklanan firmadır.
mazda'dan yapılan resmi açıklamaya göre, isuzu tarafından üretilecek yeni nesil pikap mazda markası altında satışa sunulacak. mazda bt-50 ve isuzu d-max modellerinin yerini alacak yeni nesil bir modelin olacağı düşünülüyormuş ancak henüz resmileşmemiş.
İlginç şekilde Lotus Elan'a motor sağlamış olan üretici.
Edirne Belediyesi’ne 50 adet Isuzu Novociti


--- spoiler ---
Türkiye’de ilk kez 24 saat kesintisiz hizmet vererek bir ilke imza atan Edirne belediyesi, dün törenle filosuna kattığı Anadolu Isuzu’nun 50 adet NOVOCITI ile Türkiye’nin en genç ikinci araç filosu ünvanına da sahip oldu.
Edirne Belediyesi önünde düzenlenen törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Ak Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Anadolu Isuzu Satış Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Çetaş A.Ş. Onursal Başkanı Hasan Taşar, ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Giyik, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Teslimat töreninde konuşan Anadolu Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay, Avrupa’nın otobüs üretim merkezi olan Türkiye’de, Anadolu Isuzu olarak dünya standartlarında otobüs üreten global bir firma olmaktan gurur duyduklarını söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

“Edirne belediyesi toplu taşıma sistemi ile Türkiye’deki pek çok belediyenin önünde yer alarak diğer belediyelere öncülük etmektedir. Bu da sayın başkan Recep Gürkan’ın toplu taşıma sistemine getirdiği yeniliklerle, ilklerle gerçekleşmektedir. Biz de bu çalışmalara projelerimizle katkı sunmaya çalıştık. Bundan da son derece mutluyuz, gururluyuz. Bu projeye Anadolu Isuzu teşkilatındaki en eski bayimiz Çetaş Otomotoiv ile hizmet veriyoruz.”

Edirne Toplu Ulaşım Sistemi'ne dahil olan 50 yeni NOVOCITI’nin teslimi için düzenlenen törende konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bugün Edirne Toplu Taşıma Sistemi için yeni bir başlangıç, belki de yeni bir milat olduğunu söyleyerek şöyle konuştu;

Edirne’de toplu taşımada ilkleri gerçekleştirdiklerini ve kurulan sistemin birçok il tarafından örnek alındığını anlatan Gürkan,“Türkiye’de tekerlekli ulaşımda mesafeye göre ödemeyi ilk biz yaptık. 18 noktada başlattık. Testleri devam ediyor, önümüzdeki süreçte arttırarak devam edeceğiz. Türkiye’de ilk defa 24 saat esası ile hizmeti verdik. Biz bu kararını aldık bir hafta sonra Londra tarihinde ilk kez metronun 2 hattını sabaha kadar açık tutma kararı aldı. Yani çok övünür ya İngilizler ‘medeniyetin beşiği’ diye. Edirne Londra’dan önce toplu taşımada 24 saat kesintisiz hizmete geçti. Bu hizmeti sürdüreceğiz”şeklinde konuştu.

Whatsapp Şikayet Hattı ile sorunların acil ve pratik bir şekilde çözüldüğünü anlatan Gürkan, “Bu sistem devreye girdiği günden bu yana şikayetler de azaldı. Çünkü sorunlar anında çözüme ulaşıyor. Türkiye’nin dört bir yanından toplu taşıma yöneticileri Edirne’ye gelip örnek alıyorlar. Bazen Kocaeli, Samsun, Sakarya geliyor”diyerek yeni araçların Edirne Halkı’na kazasız, belasız, konforlu bir hizmet vermesini diledi.

ETUS Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Geyik de konuşmasında “Sistemde çalışan araçlarımıza 50 yeni araç daha ilave ederek, yolcularımıza hizmet sunmanın sevinci ve gururunu yaşıyoruz. Bugün Türkiye’nin 3. en genç filosu konumunda bulunan ETUS şu andan itibaren Türkiye’nin en genç 2.araç filosu haline gelmiştir”dedi.

Geyik, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda Edirne’de birçok ilki gerçekleştirdiklerini söyledi. Bugün hizmete sunulan yeni araçla birlikte Serhat Birlik ETUS Ailesi olarak toplamda 40 milyon liranın üzerinde yatırım yaptıklarını ifade eden Geyik, “Türkiye’de ilk defa bayan şoför çalıştıran toplu ulaşım sistemi olduk. Şu anda araçlarımızda iki bayan şoför çalışmakta ve bu yolcularımız tarafından oldukça beğenilmektedir. İlerleyen süreçte bayan şoför sayımızı artırmaya devam edeceğiz”şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Isuzu Satış ve Pazarlama Direktörü Fatih Tamay 50 adet midibüs filosunun temsili anahtarını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan 'a teslim etti. Gürkan da Tamay'a bir teşekkür plaket takdim ettii. Törenin ardından 50 araçlık filo kent turu yaptı.
--- spoiler ---
tr'de DMAX'ten başka hususi modeli olmayan araçtır. geri kaldın isuzu. pick-up segmentinde de kamusal alan dışında pek satış yapabildiğini sanmıyorum.
+9 bakkallara mal dağıtan toptancı itemidir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri