son günlerde pik yapan keşmekeş. dün akşam saatlerinde ibb trafikten baktığımızda %89 yoğunluk görülmüş. ki o saatlerde trafikte olanlar ne anlama geldiğini anlamışlardır. biraz daha kasarsak %100'ün de üzerine çıkabileceğimizi düşünüyorum. swh
Almanya'da her gün 35 kilometre yolu sadece 20 dakikada geçen biri olarak istanbul'da yaşayan arkadaşlarıma üzülmeme sebep olan durum.

Her gün 1-1.5 saat yol gidip nasıl iş başı yapıyorlar merak ediyorum. Ben o kadar araba kullansam o trafikte o gün istifa ederim arkadaş. Hayat bu çok da uzun değil, trafikte geçirmek için fazla kısa hatta.
dün yine %90'ları vurmuş trafik. burayı okuduktan sonra dikkat etmeye başladım. böyle oran mı olur ya. sıkışık diye biliyorduk hani ama oranı takip etmeye başladı mı, insanın içi daha çok sızlıyor.
istanbul'dan taşınma sebebi.
kaynama noktasına ulaşmış olgudur.

dün köprüde intihar girişiminde bulunan bir adama kadının biri "saatlerdir trafikte bekliyoruz senin yüzünde, atlayacaksan atla" demiş ve bunun üzerine kendini aşağı bırakan adam hayatını kaybetmiştir. iddiaya göre polis ikna etmek üzereymiş adamı.

toplumsal cinnete ulaştık artık, tebrikler. ve en büyük sebeplerinden biri de istanbul trafiği.
link
cinnet ritüeli. içinde insan resmen kendini kaybediyor.
direksiyon başında hepimizi arlanmaz birer küfürbaza çeviren kaos. gerçi sırf bize özgü sanırdım ama dünyanın her yerinde böyleymiş. çok medeni dediğimiz ingilizler bile direksiyon başında dillerine hakim olamayabiliyormuş.

bolca ingilizce küfür içeren video
Dünyada trafikte en çok vakit geçiren 2. şehir olduğumuz söyleniyor. Şaşırdım. 1. oluruz diye tahmin ediyordum.

Yoğunluk %100'e ulaşınca herkes ölüyo bölüm bitiyo herhalde.
1.'nin kim olduğunu merak ettiğim başlık. Mesaj kutum boş tostumu da yedim cevap bekliyorum.
İzmir'de olmayan trafiktir.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri