İstanbul Beykoz Riva'da kafa kafaya giren 2 aracın kazası sonucu 4 kişi hayatını kaybetti.

Kaza, bugün, yani 16 nisan 2016 sabah 07. 54 sularında Beykoz Riva Mahallesi Civa Caddesi üzerinde meydana geldi. 67 LT 521 plakalı otomobil ve 43 NN 6578 plakalı araç kafa kafaya çarpıştı.

Haber siteleri, çarpışan araçlardan birini lüks olarak geçiyor. Lüks dedikleri araç Mercedes CLA, çarpıştığı ise bildiğiniz Kartal. Kazada hayatını kaybeden 4 kişi kartal'ın içinde bulunan taşeron işçileri. Hafif yaralarla kurtaran ise Mercedes sürücüsü. Kartal tam anlamıyla yok olmuş görünüyor. Yakınlarına sabır dilemekten başka bir şey gelmiyor elden.

örnek haber linki
günümüzde çarpışma testlerinin ve sağlamlığın boşuna öne plana çıkarılmadığını gösteren kaza. belki kartal yerine daha sağlam bir araba olsaydı, bu kişiler vefat etmeyecekti. kartal resmen paramparça olmuş. allah rahmet eylesin demek ve hayıflanmaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.
Emniyet kemersiz bir şekilde karşıdaki otomobil ile çarpışırsanız sonuç çok büyük ihtimalle böyle olacaktır dedirten haber. bu tabii ki tofaş'ın güvenlik konusunda skandal bir otomobil olmadığını göstermez, fotolardan belli olan şu ki yaşam alanı kalmamış pek..
aynı tip kaza seneler önce fatih sultan mehmet köprüsü avrupa yakası yanyolda olmuştur,gene bir mercedes ve kartal yine kafa kafaya çarpışmış ve kartaldaki 4 kişi ölmüş, mercedes sürücüsü kurtulmuştu. çok iyi hatırlıyorum. otomobillerdeki güvenlik önlemlerinin amacı işte böyle durumlarda hayat kurtarmak.
Artık kaza haberi gibi başlıkların önüne tarih girilmesi gerektiğini düşünüyorum. Yoksa birkaç sene sonra çorba olup kaybolacaktır. Tarih bilgisiyle sistematik hale getirmek hem arşiv olarak hem erişilebilirlik olarak avantaj getirecektir.

Ek not: Bir de kaza haberlerini bi arada gösterecek "kazalar" adında bir üst başlık olursa güzel olur.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri