Son günlerde üzerinde çatır çutur rekor kırılan pist. 25 Ekimde Leon Cupra ile 2:23.844 yapılarak önden çekiş rekoru kırıldı (Sürücüsü halktan biri zeko). Daha sonra 27 Ekimde Esmotor 997 Turbo S ile 2:08.734 yapılarak genel ve 4 çeker kategorisi rekoru kırıldı (Sürücüsü Esmotorun sahibi Emre Levent). En son olarak 28 Ekim yani bugün Type-R ile 2:22.118 yapılarak önden çekiş rekoru yeniden kırıldı (Sürücüsü profesyonel yarışçı Jason Tahincioğlu ).
Son günlerde önden çekerlerin sürtüşmesinin kızışacağı pisttir. Jason tekrar uğraşmış,cupra rekorunu geçmiştir ancak kendisi boş pistte denemiştir. Cupra'dan karşı atak geleceğini beklemekteyiz.
Son günlerde olan her şey 2015 honda civic type-r reklamı yerine seat leon cupra 280 reklamı haline gelmiştir. doğuş oto istese bu kadar iyi reklam yapamazdı herhalde.
Yakında yeni fırtınalar kopabileceğine inandığım pisttir... Bizim hafta sonu eğlencemizdir ama çekik gözlülere göre orası reklam yapma yeridir. Olsun rekabetten güç doğar, bakalım halk cuprası gerekli şansı bulabilecek mi trafikte ;)
Son 2 yıldır genellikle track daycilerin doldurduğu pist. O konuda bazı sıkıntılarının olduğunu düşünüyorum. Pist bir kere Formula 1 için dizayn edilmiş, virajların açılarından tutun düzlüklerin uzunluğuna kadar her şey bu hesaba göre yapılmış. Bu yüzden yol otomobillerinin inanılmaz ısınmasına neden oluyor. Ayrıca 250 beygir altında bir otomobil ile zevk almanız da çok zor, çünkü yolun genişliği tam 7 metre, yani çok büyük.
2005-2011 yılları arasında düzenlenen formula 1 türkiye grand prix'ine ev sahipliği yapan formula 1 pisti. 5.378 km uzunluğa sahiptir.

sadece 7 sezon boyunca formula 1 takviminde kalmayı başarabilen pistte en çok kazanan pilot brezilyalı felipe massa olurken en hızlı turun sahibi ise juan pablo montoya'dır.
Çok geniş olmasından dolayı kaza payınızın çok az olduğu pisttir.
Pistten çıksanız bile bariyerlere vurmanız çok zordur.
Bu yüzden track day cilerin vazgeçilmezidir.
türkiye'nin neredeyse en büyük filo ve araç kiralama şirketi olan intercity'nin satın aldığı pisttir. İntercity filo araçlarının hiçbir yere sığmaması üzerine pistin alındığı gibi hurafeler söz konusudur fakat çok da doğruluk payı yoktur. Pistin sahibi Vural Ak'tır ve kendisi supercar koleksiyoncusudur.

Evet beyler, baktığınız zaman "ulan adamın pisti var be" dedirtir.
Burada gazlamayı düşünen insanların tedbirli olduğu taktirde sorun yaşanmayacak pistdir.
işletmecisi vural ak'ın ağustos 2017'de formula 1 yarışlarının geri döneceğini açıkladığı pist.
inşallah erken sevinmiyoruzdur.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri