Dün itibariyle, halk günlerinde en hızlı önden çeker arabanın seat leon cupra 280 olduğu mevzu.
Video'su da yukarıda.
Leon'un gerçekten ne kadar başarılı bir araba olduğunu görebileceğimiz süredir. honda Türkiye yeni 2015 honda civic type-rJason Tahincioğlu'na verip rekoru kırmıştı. Onun elinden bu rekoru amatör bir kullanıcı Leon Cupra'nın kırmasını kimse beklemiyordu. Bence Seat için bulunmaz bir reklam fırsatı.
Arkadan çeker otomobillerde rekor Ferrari F458 Speciale'ye ait, süresi 2.08.749.
4 çekerlerde ise rekor Lamborghini Gallardo LP-570 'e ait onun süresi ise 02:08.912.
Önden çeker işi karışık Leon şu an en hızlı amatrör sürücülü araba. Rekor daha da gelişecektir zamanla.
Geçtiğimiz hafta sonu halk günlerinde önden çekiş rekorunu standart motor ve standart yürüyen ile kırmış araçtır. Profesyönel yarış geçmişi bulunan Türkiyenin en iddialı pilotlarından Jason Tahincioğlu nun boş pistte 2015 Honda Civic Type-R la sabah serin saatlerde kırdığı rekora da 0,4 saniye kalmıştır ama yine bunun sebebi kaderin bir cilvesi olacak ki önüne çıkan bir ep3 type r ın çizgisini bozması ve süresinden çalmasıdır. Telemetrilerde incelenmiş ve görülmüştür ki halk günü olmasından sebep 2 turda aslında type r ın rekorunu geçebilecekken önüne araçlar çıkmış ve yavaşlamak zorunda kalmıştır. Yinede bir sonraki pist günlerinde önüne kimse çıkmaması ve rekoru tamamen indirmesi beklenmektedir ve umulmaktadır. Nereden mi bu kadar ayrıntı biliyorum? Çünkü ben kullanıyorum :)
Honda sever olarak üstteki entrye cevabım kır baba öyle boş pistte pro şoförle biz kırdık diyemesinler
güncel süreleri araba forumlarından veya youtube videolarından takip etmeniz gerekli çünkü kendi sitelerine süreleri girmeleri 2 ayı bulabiliyor. Mesela şu anda en son 2 Ağustos girilmiş, 1-2 Ağustos pist gününden sonra 29-30 Ağustos ve 19-20 Eylül pist günleri düzenlendi ama süreler hala yok.
2016 istanbul park halk günü fiyatlarından dolayı ilerlemeyen sürelerdir. tebrikler intercity ve vural ak.
2016 yılında resmi süreler tablosuna tek bir giriş bile yapılmamış süreler. Kimse transponder almamış olamaz.
bunlar da ilginizi çekebilir