En uzun düzlüğü 720 metre olan, 14 viraja sahip ilk ve tek formula 1 pist'imiz.
Şu an formula 1'den uzak kalmış olsa da track day'cilerin Türkiye'de ki mabedidir.
Yok lastikli polo gti ım ile 2.33 lere gelebildiğim Türkiye'deki pist severlerin nimeti, mabedi. Zorluk derecesinin yüksek olması nedeniyle yetenekli pilotlar tarafından sevilirken amatörler için ürkütücü gelmiştir hep. Lakin buraya çıktığınızda hayattan tamamen uzaklaşır ve sıkıntılarınızdan arınırsınız. Hayatınızda araç kullanırken hem en huzurlu hemde en gergin anları yaşayabildiğiniz, en sevdiğim yerlerden biridir İstanbul'da.
Dünyanın en güzel pistlerindendir. Gelmiş geçmiş en iyi Formula 1 pilotu sayılan M.Schumacher'e bile, ulen burada hangi vitesle gidiyoduk dedirten ve 2006 yılında F.Alonso'yu kovalarken sürekli zaman kaybettiği efsane 8. virajlı pisttir.
Polo GTI ile 2:34 dönmüşlüğüm vardır ancak 1.4 hacimli ya da 200'lü beygirli araçlarla keyfi çıkmaz çünkü uzun düzlüklerinde burnunuzu karıştırabilir, hatta silecek peçete filan arayabilirsiniz.
Güncel pist sürelerini sitesinde yayınlayan pist.

Pist süreleri linki
Yaz başlarında oldukça tozlu olduğundan tutunma problemleri yaşanan ancak şu an track day'ler ve organizasyonlar sayesinde toz-çakıl probleminden kurtulan pisttir. 250 beygir altı arabalar için zulümdür, düzlüklerde burnunuzu falan karıştırıp, telefondan karı kız kesebilirsiniz.
İçine kocaman bir oto pazar kurulmakta olsan 'FORMULA 1' pisti.
Umarım anlatabilmişimdir.
pist günlerinde "türkiyede de ne arabalar varmış" dedirtebilen etkinliklere sahip mekandır. Hakemlik yaparım bolca kulelerde. Riskli virajlarda dibinden izlemek apayrı keyifli.
Üstünde araç kullanmak anlatılmaz yaşanırcadır. Düşük hpli araçlar için zulüm gibi olsa da, virajlarda iyi yol tutan araç ile eğlenceli hale gelir
Ofisimdir.
Şu an 2015 honda civic type-r'ları teslimatı için ev sahipliği yapmaktadır.
Şu an önden çeker rekoru bir mini cooper gp'de, bakalım yeni type-r ne yapacak.
Turlamak istediğim ama 75hp Punto'yla kesin patlayacağımı düşündüğüm pist. Ha birde muayenesi olmadığı için giremiyorum sanırım o yüzden endişelenmeye çokta gerek yok :D
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri