tüm klasik oto sahiplerini ve severlerini hoş sohbetler etrafında toplamak için kurulan dernek. Kısaltması İKOD olan dernek.

resmi sitelerine buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca siteye girdiğinizde sizi klasik müzik karşılıyor.

--- spoiler ---
İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği tarafından organize edilen ve Mobil 1 tarafından desteklenen etkinlikte, ülke bütünlüğümüze, milli birlik ve beraberliğimize, toplumsal barışımıza katkı sunmak amacıyla, 1950’li yıllardan 1970’li yıllara damgasını vuran ve Türk bayraklarıyla süslenen yaklaşık 200 klasik araç, zafer ve demokrasi konvoyunda bir araya gelecek. İstanbul Anadolu Yakası’nda Maltepe sahil yolunda sabah saatlerinde bir araya gelecek onlarca klasik araç, son hazırlıklar yapıldıktan sonra saat 11.00’da Kadıköy istikametinde, Bağdat Caddesi güzergâhında hareket edecek.
Yarım asırlık otomobillerden oluşacak zafer ve demokrasi konvoyunun son geçiş noktası ise 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, olacak. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri 9 Eylül’de de, Ege’ye yelken açarak İzmir’in düşman işgalinden kurtuluş törenlerine katılacaklar…
--- spoiler ---

--- spoiler ---
İDO’DA KLASİK OTOMOBİL RÜZGARI

Misafirlerine güvenilir ve konforlu ulaşım imkanı sağlayan İDO, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin İzmir’in 94. kurtuluşunu anma gezisine ev sahipliği yaptı. Birbirinden dikkat çekici yaklaşık 36 klasik otomobil 8 Eylül Perşembe günü İDO Yenikapı - Bandırma seferini kullanarak İzmir’e hareket etti.

Bandırma’dan Akhisar’a ve sonrasında da İzmir’e geçen olan otomobiller İzmir’in Kurtuluşunu anma törenlerine katıldıktan sonra 10 Eylül Cumartesi İDO Bandırma – Yenikapı seferini kullanarak gezilerini noktaladılar.
--- spoiler ---
klasik otomobil kulüplerinin lokomotifi, en aktifi
helal olsun sizlere dedirten bir metin yazıyorum aşağıya. Helal olsun size!


--- spoiler ---
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yılında İstanbul’un her iki yakasında da kutlama hazırlıkları yapan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) üyeleri, onlarca klasik araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde Türk bayraklarıyla “Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu oluşturacak.

“Cumhuriyet Her Yerde” konvoyu; Mobil 1’in destekleriyle Avrupa Yakası’nda İstanbul Valiliği ev sahipliğinde, Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda (Vatan Caddesi) ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılacak olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyeleri (İKOD), Kadıköy’deki resmi geçitten sonra saat 13.00’da 100’ün üstünde klasik araçla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçerek Cumhuriyet’in 93’üncü yılına “Cumhuriyet Her Yerde” temasıyla vurgu yapacak.

En yaşlıları Cumhuriyet’in ilk yıllarında üretilen 1929 model Chevrolet ve 1930 model Chrysler marka araçların yer aldığı, rengarenk klasik araçlardan oluşacak konvoyun büyük ilgi görmesi bekleniyor. İKOD, en son 30 Ağustos’ta 200’ün üzerinde klasik araçla “Milli Birlik ve Zafer Konvoyu” temasıyla, Maltepe sahil yolundan hareket ederek Kadıköy Bağdat Caddesi güzergahıyla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden geçmişti.
--- spoiler ---
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri