Ticari araç pazarı olarak ün salmış olan oto pazarıdır. Genellikle anadolu'dan gelmiş olan ziyaretçileri ile ünlüdür, bunun bir sebebi de pazar alanında genellikle düşük gelirli ailelere hitap eden otomobillerin satılmasıdır.

Giriş ücretleri değişkenlik gösterebiliyor, müsait bir günde 5 TL'ye giriş yapmanız da mümkündür kalabalık bir günde 10 TL'ye de.
Önceleri tam şuan anadolu adalet sarayının bulunduğu arazide bulunan oto pazarı idi. Şimdi baya küçüldü haliyle başka yere taşındı falan. Görüp görebileceğiniz en büyük oto pazarlarından biriydi o zamanlar. Tam adliyenin karşısındaki lojmanlarda oturuyorduk ve her hafta sonu önümdeki boş arazi manzarası bir oto pazarına dönüşüyordu. Balkondan o manzarayı seyretmek acayip keyif verirdi bana. Hipnoz olmuş inşaat izleyen esnaf amca gibi 12-13 yaşlarımda oto pazarı seyrederdim.
küçük satış alanı, içeri giremeyenlerin yol kenarında satış yapmaya çalışması, trafiği kitlemesi... akibeti beyaz papyon açık oto pazarına benzeyecek bu gidişle.
içeri giremeyen araçların satılmaya çalışıldığı bir garip oto pazarı.
doğal olarak adamlar dışarda satmaya çalışınca trafiği engellemek suçundan ceza yiyor.
kimsi de "başlarım böyle işe" deyip arabasını başka yerde satma arayışına giriyor. işte o "başlarım böyle işe" diyen adamlar sayesinde yavaş yavaş sonu geliyor buranın da.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri