2018 yılında abd'de hayata geçirilecek olan üst düzeyde yüksek hızlı kara aracı "hyperloop" sayesinde mümkün olacak olan(mış).

türkiye'den itü'nün içinde bulunduğu projeye tübitak'ın da destek verme ihtimali varmış. allah korusun diyelim tabii. henüz yüksek hızlı tren tam oturmamışken şimdi de bu.

--- spoiler ---
proje 450 ila 900 metre arasında değişen aralıklardaki sütunlar üzerine yerleştirilmiş alüminyum borular ve bunun içerisinde hareket eden kapsüllerden oluşuyor.
--- spoiler ---

kaynak
daha yüksek hızlı tren için gereken tünellerin yeni yeni tamamlandığını düşünürsek türkiye'ye gelmesi 2050'yi bulacak teknoloji.
Tübitak mi ? Bu is yatar dedigim durumdur . Secimler mi yaklasiyor ne ?
daha yht için doğru düzgün ray döşeyemeyen devletin bunun sütunlarını hayatta beceremez dediğim kehanet.
bu istanbul-ankara arası ulaşım sıkıntısı nedeniyle herkesten önce ışınlanmayı keşfedeceğimize emin olduğum süreç.
İstanbul veya Ankaralı ruh hastası kardeşlerimizin 25 dakikanın altında tamamladığı yolculuk.Hal böyle olunca daha hızlı bir proje geliştirilene kadar askıya alınmış projedir.
Önümüzde seçimmi var yoksa dediğim başlıktır.
"Yerli Otomobil"ide böyle yapmışlardı, ama ne oldu seçimden sonra tık yok.
Bu halkı daha ne kadar kandıracaksınız, yazıktır.
Birde çıkmış malum kişi ilk "Yerli Otomobil" diyor, biraz tarih okusaymış bari "Devrim" otomobilinin ilk "Yerli Otomobil" olduğunu anlarmış.
elon musk'ın los angeles ve san francisco arasındaki ulaşımı yetersiz bulması sonucu ortaya attığı tezin türkiye şubesi. hyperloop teknolojisine göre araç yaklaşık 560 km/h hız yapacak ve aynı mesafeyi uçakla seyahatten daha kısa bir sürede tamamlayabilecek.

teksas'da beş mil uzunluğunda bir prototipini inşa ederek deneme sürüşü yapacaklarmış. bize gelmesine daha çok var onun.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri