Petrolhead adamların hep aklına takılan park etme olayıdır. Caddenin işlek olması bir yandan iyi diğer yandan ise çok büyük bir soru işaretidir. Oturduğun yerde için içini yer, sanki otomobilini parçalıyorlar gibi hissetmene sebep olur.

Sebebine gelince işlek bir caddede hırsızlık olayı olma ihtimali oldukça düşük ama kaza olması - çizilmesi gibi ihtimaller de aynı oranda yüksek. Anlayacağınız yukarı tükürseniz bıyık aşağı tükürseniz sakal.
Gireceğim mekan da işlek bir cadde üzerindeyse adeta avına yaklaşan bir kaplan gibi mekanın önünü kollar ve arabamı mekanın önüne çekerim. Hava soğuk olsa dahi dışarda oturur ısıtıcıları yaktırır arabamı görerek mekanda otururum. Buradaki "arabamı görmek" arabanın sagını solunu görebiliyoz he kimse bişey yapamaz anlamında değil. Arabamı görerek yemek yemek bir şeyler içmek zevki bu. Anlatılamayacak bir fantezi ve haz.
Benim arabamı parkedeceğim yer evden camdan falan baktığımda gözümle görebileceğim yer olmalı. Yoksa içim rahat olmuyor tabi bunun sebebi 2 sene önce başımıza gelen çarpıp kaçma olayıydı. Sabah uyandığınızda arabaya çarpıp bi not bile bırakmaya tenezzül etmeyen şefefsizlere ettiğiniz küfür paha biçilemez.
Çarpıp kaçma mevzularında durum çevredeki duyarlı vatandaşların insafına ve çevredeki güvenlik kameralarına bağlı. Bildiğim kadarıyla da ahbabın değilse kimse güvenlik kamerası görüntülerini izletmiyor. Bölgede mobese varsa polise ihbar sonucu belki araştırılabilir.

En sağlam sonuç duyarlı vatandaş tarafından alınır. Arabamıza çarpıp kaçan çöp kamyonunu bir apartman görevlisi bisikletiyle kovalayıp tartışarak plakasını tcsini falan her şeyini alıp aracımızın üzerine yazmış. Üstüne biz gelene kadar da aracın yanından ayrılmamış. Geldiğimizde olayı anlattı.

Geçenlerde kadıköyde başıma geldi. Önümdeki biri park halindeki corsaya bir güzel geçirdi, sürttü, ilerledi. Plakasını alıp not yazdım arabaya. Hava kötüydü ama allah'tan yağmur yağmadı o gece.

Yani bu işler tamamen şans meselesi sözlük ahali.
trafiği baltalamamak adına park etme konusundaki tüm hünerlerinizi tek seferde sergilemenin zorunlu olduğu durum. her yapacağınız ileri geri hamle hanenize eksi olarak işler.
Bomba korkusundan dolayı artık pek tercih etmediğim eylem.
bayanların genelde istifini bozmadan trafiği felç etmesine neden olan olay. dakikalarca beklersiniz park edecek diye. kafadan girdiğimiz cepli sistem bu açıdan en iyisi. ne onlar sıkıntıya girsin, ne biz üzülelim.
İşlek bir caddeye park etmekten kasıt şeridin birini tamamen ihlal etmekse kusura bakmayın bizim oralarda bol bol küfür yiyorsunuz beyler
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri