Anlam veremediğim olaydır.
Teknik serviste çalışan elemanın diğer özel serviste çalışanlardan hemen hemen hiçbir farkı yoktur.
Aracınıza özel serviste yapılandan farklı bişey yapmazlar.
Tek sorun teknik serviste çalışan elemanların özel eğitim alıp arabaları herkesten özel bir şekilde yaptıklarının zannedilmesidir.
Hatta sadece bakımını teknik serviste yaptırdığı için arabasını daha pahalıya satmaya çalışanlar bile vardır.
Özel servislerin sahiplerinin de genellikle yıllarca teknik serviste çalıştıktan sonra atölye açtığını hatırmakta fayda var. Başka bir deyişle özel servis ustaları teknik servis çalışanlarından çok daha tecrübeli oluyor.
gayet anlamlıcadır.

yetkili teknik serviste yapılabilecek herhangi bir yanlış işlem sonrasında gidip çata çat kavga edebilir, ve muhatap bulabilirsiniz.

özel serviste deneyin bakalım bunu. ama sonra gelip de vay kaşımı açtılar, vay paramı gasp ettiler demeyin.
tabir-i caizse üç-beş peşinde değilseniz, teknik serviste komple bir kontrol yapılır. ufak bir arıza dahi olsa, değiştirilir. özel servis daha çok 'abi bu seni biraz daha idare edebilir' diyerek keseye zarar vermeyelim mantığı güder. ama 1-2 hafta sonra tekrar araç arızalanırsa, kimseye kızmayın.
katılmadığım önerme. ateşlemede sıkıntı vardı, ben de özel servise götürdüm. baktı ateşleme bobinlerinde sorun var dedi. değiştirelim peki yaptım. ilk ikisini değiştirdi, diğerleri seni daha götürür dedi. diğerleri bozulduysa bunlar da bozulur yakında yahu dememe rağmen boşluğuma geldi zaar, iyi peki dedim aldım götürdüm arabayı.

1 hafta sonra yine aynı sorun götürdüm, siz bana böyle böyle dediniz ama hiç öyle olmadı filan çektim. neyse kalanları da değiştirdiler. aha yine aynı fiyatı geldi. sizin yönlendirmeniz yüzünden ikinci defa buraya gelmek durumunda kaldım. yok şöyle, yok böyle biraz aşağı çektiler.

yahu yaptığım masrafa teknik servise götürseydim, arabadaki ufak tefek arızaları da giderir öyle teslim ederlerdi.
Arabayı satarken çok işe yaradığı için güvenilen servistir aslında.

Ben de ikinci el araba alacağım zaman 'yetkili servis bakımlı' olmasına dikkat ediyorum. En azından kilometresini kontrol edebiliyorum, değişen parçaların dökümanlarını alabiliyorum.

Güven meselesine gelince; çok güvenmem, içeride çırakların çalıştırıldığını da bilirim.. Ama en azından gidip kafalarına atabiliyorum.
bunlar da ilginizi çekebilir