özellikle araç satım ilanlarında yüzümüze vuran gerçektir.Biraz incelerseniz full+ full trendline lar daha dolusu olmayan comfortline lar görebilirsiniz.Ayrıca aracının değişen ve boyasından bir haber olan arkadaşlarda yok değil.Cümlelerimi bitirirken hatasız boyasız olupta 2 parça değişeni olan arkadaşlarada selam ederim
Kazasız üç parça değişenlileri var bir de
Bir diğer örneği orta halli zengin dediğimiz abilerin kıroyum ama para bende mottosuyla aldıkları arabaların özelliklerinden bi haber oluşlarıdır.

Bunlara özelliği gösterdiğinizde çok şaşırırlar ohaaaa lan falan olurlar.
Bazıları çok fazla parası olduğundan, bazısı sırf arabasını ikinci elde daha pahalıya satabilmek için, bazısı ise cahilliğinden bilmez arabasının özelliklerini. Özellikle kadın sürücüler dünya'dan bir haberdir, arabasının ne gibi özellikleri var, neler yapabilir bilmez.
Kimsenin aldığı arabanın manual'ini okumamasından kaynaklanan durum. Arkadaş adam kitapçık yapmış oku arabanı tanı diye, neyin peşindesin neden okumuyorsun? İlk yaptığım iş kitapçığı arabanın içinde otururken didik etmek. Bu sayede okuduklarımı direk deneyebiliyorum.
türk insanının okumayı sevmemesinden kaynaklanan sorun. zaten showroom'da satış yapan kişiler bile sattığı arabayı tam olarak bilmiyor. nasıl öğreneceğiz peki? üretici firma bunun için bir kitapçık hazırlamış. ama bizim insanımız keşfederek öğrenmeyi sever. keşfedebileceği de 2-3 özellik maksimum.

dolu diye araba alıyorsun, hiçbir özelliğini kullanmıyorsunu geçtim, bilmiyorsun bile.
Normal bir kullanıcıda da kabulleniyorum da galeri ve otomobil bayilerinin böyle durumda olması delirtmektedir. Adam full yazmış, donanım ne diyorsun full işte klima 4 cam otomatik çelik jant, sis farı var hepsi diyor.
İphone 3.000 tl. verip ben sadece alo diyorum diyenlerden pek de bir farkı yoktur.
Genellikle şirket arabası kullandığımız için pek umursamadığımız durum. Halbuki petrolhead adam o otomobilin etinden sütünden yararlanır, tüm özelliklerini dibine kadar kullanır.
genellikle tesadüfen gerçekleşen keşiflerin ardından bir "anaa noldu lan buna" nidası yükselir.
bunlar da ilginizi çekebilir