Konuyla ilgili markaların açıklamaları şu şekildedir:

BMW
“BMW Group olarak İngiltere’nin bu kararına saygı duyuyoruz. Her ne kadar şimdilik önümüzde belirsiz bir dönem olsa da marka olarak İngiltere’deki operasyonlarımızda bir değişiklik olmayacak.”

Ford
“İngiltere ve Avrupa Birliği’nde güçlü ve sürdürülebilir bir ticaret yapabilmek için Ford’un önceliği stabil bir satın alım ortamı yaratmaktır. Bunun yanında İngiltere’de çalışan 14.000 çalışanımızın da geleceğini güvene alacağımızdan emin olmalıyız.

“İngiltere’deki hissedarlarımızla bu konu üzerinde çalışmaya devam edeceğiz, ayrıca Avrupa Birliği komisyonlarından da endişelerimizi anlamalarını diliyoruz. Bunlar sadece bizi değil tüm sektörü ilgilendiriyor.

“Ford olarak Avrupa’daki operasyonlarımızın rekabetçi ve sürdürülebilir bir karlılık içerisinde olması için ne gerekiyorsa yapacağız. Şimdilik güncel yatırım planlarımızda bir değişiklik olmayacak ve herhangi bir aksiyonun alınması için net bir ortam yoksa bu şekilde devam edeceğiz.”

Jaguar Land Rover
"Jaguar Land Rover için bugün her zamanki günlerden biri. Biz İngiltere’de son derece güçlü bir üretim ağına sahibiz ve İngiltere’yi evimiz olarak nitelendiriyoruz. Bu yüzden yatırım ve üretim planlarımıza sadık kalacağız.

“İngiliz vatandaşlarının kararına saygı duyuyoruz ve Jaguar Land Rover her zaman olduğu gibi bu konudan çıkacakları iyi bir şekilde analiz edecektir. Şimdilik İngiltere otomotiv endüstrisi için değişen bir şey yoktur.

"Tarafların ortak bir fikir üzerine buluşmaları için biraz daha zaman var ama bunlar detaylar ortaya çıktıkça belli olacaktır.”

McLaren
"İngiltere’nni AB’den ayrılma kararı ekonomik olarak bir belirsizlik doğuracaktır, en azından İngiltere’nin ayrılma kararının nedenleri tam olarak anlaşılana kadar.

“Biz bağımsız fikirler ve belirsizliklerin zamanla netleşeceğini ve olayların çözüleceğini düşünüyoruz. Politikacıların AB’den ayrılma konusunda hızlı bir şekilde karar vermeleri için ve ekonomik ortamın normale dönmesi konusunda yapılması gereken neyse yapmaya hazırız.

"Bunun yanında Track22 adını verdiğimiz iş planımızda bir değişiklik olmayacak ve aynı yolda ilerlemeye devam edeceğiz."
tümünü gör
ilgili galeri