Infiniti'nin ilk olarak 2016 Pekin Otomobil Fuarı'nda tanıttığı SUV konsepti. SUV ailesi içinde ortanca olan model bu olacak...
Ön taraftan volvo xc90'a benzettiğim suv. Markanın her modeli gibi bu da oldukça seksi görünüyor.
pekin fuarında nihayet bütün resimleri meydana dökülmüştür:

foto - 1
foto - 2
foto - 3
foto - 4
foto - 5
foto - 6
foto - 7
Herkesin büyük merakla beklediği otomobil. Eğer düzgün bir fiyatlandırma ile ülkemize gelirse satış rekorları kırar, kanımca en yakışıklı suv olacak.
qx30 ve qx70 modelleri arasındaki boşluğu doldurması beklenen, infiniti'nin orta boy premium suv modeli. dıştan içe doğru yolculuğa çıkmanın çok keyifli olduğu bir araba.

dışarıdan bakıldığında panoramik cam tavan, havada asılı duran a sütunları, yan aynaların yerine kullanılan kameralar, “yeni ay kesimli” c sütunu ve “insan bakışlı” farlarıyla üst klas bir görünüm çizen otomobilin ön tarafı geniş ön tekerlek bombeleri ve markanın imzası niteliğindeki iki kemerli ızgaraya sahip. yandan bakıldığında, tavanın eğimli tasarımı arka bölüme doğru gittikçe incelerek, araca ileri doğru atılma hareketini veriyor.

arka taraf demişken, üç boyutlu kılıç şekilli arka stoplar da bir o kadar karizmatik duruyor. ayrıca yerden 230 mm'lik yüksekliğiyle arazi aracı havasını, 1650 mm’lik yükseklikle de spor otomobil havasını yakalıyor.

kabinin önünden arkaya doğru akan güçlü çizgiler b sütununda arkaya doğru dönüyor ve bu çizgi, dış tasarımı içeriye aksettiren en önemli unsur konumunda. iç mekana geçtiğimizde siyah ve beyaz ağırlıklı bir ambians bizi karşılıyor. tamamen el işçiliğiyle ortaya çıkarılmış iç mekanda gümüş dikiş kullanılmış. kabin yüzeylerinin önemli bölümü ise dirençli siyah eyer derisiyle kaplı. sert siyah koltuk derisi aynı zamanda, girişteki lazer kesimli, arkadan aydınlatmalı ınfiniti logolarıyla döşemeyi ve etek levhalarını belirgin hale getirmiş.

kısacası harika bir iş çıkarmışlar, takdire şayan.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri