Geçen hafta önünden geçtiğim chip tuning firması. atatürk oto sanayide gördüm, kimdir neyin nesidir bilmediğimden bir yorum yapamayacağım ama şurada dursun. siteleri de yapım aşamasında olarak görünüyor.
Değişik bir isme sahip olan yazılım firması.
Ortağımla beraber sahibi olduğum firmadır. Amacımız Türkiye' de özenerek yapılmayan işlerin furyasını bitirmek aslında. Sektörde 2011 den beri bulunan Deniz Balık ile beraber herkes tarafından bilinen ve yapılabilen araçlar harici çok daha fazla bilgi ve tecrübe isteyen araçları da yapabilmek amacıyla kurulduğumuzu söyleyebilirim. Eski firmadan ayrılıp (çok bilinen bir firma olduğu için isim vermek yakışmaz) orada tecrübe edilen yanlışlardan arınmış bir sistem oturtmak aslında gayemiz. Standalone beyin ayarlayabilmemiz ve ciddi manada logger birikimi yapmamızda fark yaratacağını düşündüğümüz + lar. Yurtdışında ciddi iş partnerlerimiz var yazılım konusunda, proje araçları veya supersport araçlar üzerinde uzmanlaşmış kişiler ile bilgi alışverişi yapmaktayız sürekli. Ayrıca benim trackday lerdeki tecrübemi pist severlerin araçları üzerinde yaptığımız uygulamalarda dikkate alıyoruz. Pek yakında gelecek 4 çeker dynomuz ile de şu an olduğumuz gibi aktif olarak hizmet vermeye devam edeceğiz.
Sitesindeki tüm araç bilgilerini Advanced Tuning sitesinden çalmış olan chip tuning firması. Böyle amatör işlere hiç gerek yok aslında, ufak ufak listeye kendileri girselerdi daha hoş olurmuş.
Rakibini yada bir işletmeyi ucuz bahanelerle pahalı eleştirecek yazarlara sebebiyet verdiğinden muhtemelen pek sağlam geliyorlar.
Ucuz karalamaların bu sektördeki boşlukları ne kadar iyi doldurmaya başladığımızı gösterdiğine işaret olduğunu düşünmeme sebep oldu bazı postlar. Bu daha iyi işler çıkarmamız için itici güç olacak.
Şöyle bir yazı var sitelerinde: 'Infinite Chip Tuning, 2010 yılından bu yana İstanbul Avrupa Yakasında “Maslak” ta hizmet vermektedir. Sektördeki en son teknolojik ürünleri kullanarak müşterilerine en iyi ve en kaliteli uygulamaları yaparak, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktadır.'

Benim bildiğim kadarıyla bu marka adı ile çalışalı sadece 4 ay oldu. İyi iş yapıp yapmadıklarını ben şahsen bilmiyorum ama sitelerinde bol keseden attıkları kesin.
Bu firmanın kurucularının ve mapperının hangi yıldan beri bu sektörde olduğunu, 2010 yılının son aylarında İstanbul'da hangi semtte hangi isimle işe başlanıldığını ardından hangi adreslerde devam edildiğini, yine gelişen süreçte hangi firmadan ayrılıp tekrar Infinite ismiyle Maslak ta yeni bir yüzle hizmete açıldığını bilmeyen arkadaşın konuyu ne amaçla açtığı da belli oldu. Kendi başarısıyla değil kendince başkalarının açıklarını arayarak ne kadar dolu işlerle uğraştığını kanıtlayan arkadaşın karalama çabasına cevap verilmemesi kararını aldık. Bu karalama çabasının sahibi olan arkadaşın yazdıklarından ne işle uğraştığının az çok tarafımızdan anlaşıldığını da söyleyebilirim. Zira bir postunda leon cupra 280 de hiç bir işe yaramayan işlemdir chip tuning derken diğer yandan kendince chip tuning sektörü ile ilgili bilgi vermeye çalışması sözlüğün kalite ve amacının çok uzağında kaldığını ve komik bir saldırıya dönüştüğünü söylemek isterim. Maalesef bu amacı belli saldırıyı yeterince resmi bir dille kınıyor ve kendi işimize bakmaya devam edeceğimizi bildirmek istiyorum. Daha fazla sözlüğe zarar vermemek amacıyla bu polemiklere girmek gibi bir niyetimiz yok. Beni ve firmamdaki insanları iyi tanıyan herkes bilir ki bu basit işlere ayıracak vaktimiz pek yok :) Sitemizi düzenleyen firmanın konuya çok uzak bir internet firması olmasının etkilerini düzenlemek için zaten yeterince mesai harcıyoruz sitemiz ile alakalı birde olaydan bir haber insanlardan ricam boşuna mide bulandırmaya çalışmamaları.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri