Otomobil duayeni diyeceğim, Namı diğer Otomobil ansiklopedisi er kişi...
Hatırladığım kadarıyla 94 yılında Auto Show dergisinde bu işe girmişti. Daha sonrasında ise Haber editörlüğü yapmış, ve Auto Start dergisini ayağa kaldırarak, auto motor & sport dergisinde baş editörlük yapmıştır. Şimdilerde yine Otohaber de baş editörlüğün yanı sıra Ahaber'de Otorite programını yapan çok saygı değer sevdiğim bir abimdir.
Kendisiyle bir markanın test çekimlerinde tanıştık. Günlerce uzun uzadıya sohbetlerimiz oldu o kadar güzel o kadar koyu bir sohbetler geçirdik ki anlatamam, adam anlatmayı seviyor bir kere!
Otomobil dergiciliğinin en başındaki isimlerden, gitmediği ülke, test etmediği araç kalmamıştır. Şimdilerdeki gibi öyle "plastik yumuşakmış mmm" ya da "aaa arkayı biraz bırakıyor mu ne?" gibi test yapmaz. Öyle "fren tutmuyor ya" diye test yapmaz. Bilimsel ögeler üzerinde büyük testler gerçekleştirir, velhasıl yaptığı programın çok çok üstünde bir adamdır.
Çok kaliteli tanışmaktan memnun olduğum otomobilcilerdendir. Tanıştığımız gün bana güzel bir iskender ısmarlamış, damağıma yeni bir lezzet kazandırtmıştır. Ama ben hala otomobilleri anlatırken ki lezzetli konuşmasını tercih ederim.
Umarım yine karşılaşır ve sohbet edebiliriz.
tümünü gör