• / 2
Evet arkadaşlar bu başlık altında herkes kısa bir özet geçerek ilk yaptıgı kazayı yazabilir.

Ben bu sene kendi aracım ile artist artist geri geri gelirken arkamdaki bmw 118i ye çarpmıştım neyseki en ufak bir çizik bile olmamıştı :) sahibide bir hanım ablaydı biraz sert çıktı ama neyseki tatlıya baglandı.

U Dönüşü yasak yerden u dönüşü yaparken kırmızı da geçen motor geldi yandan öptü beni . Ilk ve tek kazam .. O zamanlar ehliyeti de yeni almıştım 1 ay falan olmuştu
Ben bunu yazılı ehliyet sınavına giderken yapmıştım seneler önce. Çok küçük çaplı bir şeydi. Ve karşı taraf suçluydu. Nitekim kaçtı da. Ehliyetim olmamasına rağmen benim değil ama adamın kaçmış olması çok ironik.
Olay ise su şekilde gelişmişti: Ben sol şeritten gidiyorum. 2 şeritli yol. O da tali yoldan benim bulunduğum ana yola katılacak. Ancak arkadaş sağ şeriti pas geçip direk sola bana geldi ve sağ ön çamurluğuma vurup geçti. Sonra da dediğim gibi kaçtı zaten.
İşin garibi o zamanlar zaten 7-8 senelik otomobil+traktör tecrubem vardı ama ilk kazamı ise ehliyeti almaya hak kazandığım zaman yapmıştım. Neyse, boya atmaya bile gerek kalmadı kazadan sonra. Pasta ile halloldu. Çok ufak bir hasardı.
Ehliyetimi yeni aldığım zamanlarda markete girmek için marketin biraz gerisine arabayı bıraktım 5 dk sonra geldim ve arabaya bindim. Kaldırıma paralel park etmiştim park yerinden çıkmam için biraz geri gitmem gerekti. Geri giderken çarpma sesi duydum meğer arkamda motosiklet varmış. Aynadan katiyen görünmüyordu. Burdan motorcu arkadaşlara sesleniyorum. Motorunuzu herkesin görebileceği yerler koyun.
Sene 2009 sınava yetişmeye çalışıyorum, haliyle aşırı hızlıyımdım duramadım kaçamadım kamyona arkadan girdim. Ders oldu bir daha telafisi olan şeyler için kendimi tehlikeye atmadım cahillik ettim. Söyleyeceklerim bu kadar.
Ehliyetimi ilk aldığım zaman yaptığım kazadır. Ankarada elit bir semtte bir kız arkadaş ile alışveriş merkezine gittik. İnanılmaz yağmur yağıyordu dışarda. Otoparka girdim. Neredeyse yarım saat park yeri aradım. En son gerginlikten delirecektim ki yer buldum. Tam gideceğim, bir anda yandan range rover vogue ile gelen bir ablamız döndü dörtlülerini yaktı girmeye çalıştı. Giremez vazgeçer diye bekledim ama 47 hamlede girmeyi başardı. Yer aramaya devam ettim. En son girdiğim yer otoyıkamanın parkıymış. Oraya girmemle herkesin kornaya asılması bir oldu. Aldırmadım düz devam ettim. Yolun sonunu da kapatmışlar. Haydaa dedim, taktım geriye, geri geri çıkacağım. Aynalar boncuk boncuk su olduğundan görüş sıfır. Attım kolumu koltuğa arkaya bakarak gidiyorum. Korna sesleri iyice arttı, ULAN ÇIKIYORUZ İŞTE dememe kalmadı DAAAN! Ulan dedim, sütuna vurduk işe bak. Arkadaşla inip bi baktık, vurduğum şey sütun falan değil, w204 c serisi. İki arabanın da tampon toz oldu. Benimkini sildim pırıl pırıl (colt cz3), w204’ü sildik, çizilmiş (bkz: swh) ancak incecik kılcal çizikler. Otoyıkamacılarla kavga ederken ben, kız arkadaşım cazibesiyle hepsini etkiledi (bkz: swh)

Sonuç olarak otoyıkamacılar “arabanın her yeri çizik zaten, sahibi fark ederse numaranı veririz konuşursun, fark etmezse yollarız” demişlerdi. Sahibi de fark etmedi. Kendisi aramızdan birisiyse hakkını helal etsin.


Ekleme: otoyıkamacılardan araç sahibinin numarasını istememe rağmen vermediler. Masrafını karşılayım dediğimde de sahibiyle konuş dediler. SAHİBİNİN NUMARASINI VERMEZSEN NASIL KONUŞAYIM
Gizli buzlanmada dönmem gerek yere doğru direksiyonu kırdım baktım araba düz gidiyor tabi kaldırıma çıktık. Tampon dişlerinden koptu , sis farları bir yana saçıldı. Ucuz atlattık.
AVM otoparkından çıkarken çıkış gişesinin önünde sıra olmuştu.Sıra beklerken yandaki arabanın bana götüm götüm yaklaştığını farkettim.İçimden beni görür durur heralde dedim ama amcanın pek öyle bir niyeti yoktu.2-3 metre kala kornaya asıldım ama nafile,geldi sol çamurluğa pat diye oturttu.Arabadan indiğimde baktım ki amcanın kafa sarılı,yandaki teyzenin dediğine göre beyin ameliyatı geçirmiş yakın zamanda.Amca birde geldi beni suçladı niye önüne atılmışım diye dsada.Polis molis çağırmadık hasarımı ben kendim karşıladım...
İlk aracımı satın aldıktan 1 gün sonra kasko evraklarını almaya gittiğimde dosyayı torpidoya koyduktan 1.5 dakika sonra hatalı sollama ve aşırı hız yapan motosikletli bir gavatın ilk göz ağrıma arkadan çarpması.
Ehliyetsiz yaptığım kazadır.
Geçtiğimiz aylarda yaz tatilini geçirmek için bursa'da ki yazlığımıza gitmiştik.
Yine her işsiz işsiz oturduğum günlerde yaptığım şeyi yapmaya karar vermiş, arabayla bi kaç tur atmaya gidecektim. Bulunduğumuz sitenin oto parkı hafif yokuş yukarı olduğundan park ederken hill climp yapmamak elde değil. Neyse
Arabam (Palio) yokuş aşağı vaziyette benim ordan geri geri çıkmam lazım. Çalıştırırken aklıma arabayı aşağı kaçırma seneryosu geldi. Dedim nolur nolmaz elfreni ile kalkıyım. Sonra taktım r ye geri geri gidicem tam debriyaj kavradı el frenini indirdim. Bi kırbaç sesi gibi bi ses geldi... malum araba roller coasterların en tepeden en aşağı inişi gibi aşağıda bulunan arabaya (corsa) bindi.
Ne rezillik. Tüm site o gürültüye pencereye çıkmış bana bakıyor. Dedim nalet olsun böyle arabaya. Neyseki iki araçta da birşey yoktu. Olay tatlıya bağlandı ama halen bazı geceler o kırbaç sesini duyar uyanirim.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir