Genellikle henüz 18 yaşına gelmeden yani ehliyet almadan yapılan eylem. Babanın izni ile direksiyona geçilir, 5-10 metre gidilir. O kısacık ana bir ömür hatırlanır.

Bunun bir de ailenin izni olmadan arabayı kaçırmak versiyonu vardır ki, tadından yenmez.
Bir adet boş arsa, bir adet araba (benim için 87 broadway idi) ve bir adet anlayışlı baba ile gayet güzel geçen, bir ömür boyu unutulmayacak bir eylemdir. Zaten bir petrolhead için aracı hareket ettirmek problem değildir. Maksimum 2. defada kaldıramayan vay ben böyle petrolhead im vay şöyleyim demesin.
Kaldırmak teriminin can bulduğu gündür. Kaldırmanın ne kadar önemli olduğunu tam olarak o gün anlarsınız.
İlk kez kullandığımda stop ettirmiştim :D
3 senedir lfs oynadığım için direksiyona geçip kemerimi takarken babam gaz debriyaj ilişkisini anlattığında susmasını söylemiştim. Kaldırdım ve yürüdüm çok güç olmadı. Tabi otomobil de bir faktör, fd6!!!
ufacıkken başladığınız gözlemleri ilk defa aksiyona döktüğünüz an. gerek baba, amca veya dayıyı izlerken, gerek toplu taşıma araçlarında şöförü izlerken yapılan her hareketi hafızaya kazırsınız ve sonunda o gün gelir; direksiyonun başına siz oturursunuz. o ana kadarki hayatınızdaki tüm başarılar bir anda silinir ve aklınıza sadece o dakikalar kazınır.
Otomatikten başladıysanız iki ayağı da kullanmakla vuku bulur.
Babamın arabayı durduracağını zaman fren+debriyaj yapmazsan stop eder demesinin üzerine en son arabadan inecekken debriyajsız fren ve arabanın stop etmesi peder beyin küfürleriyle son bulan hadise.
O değilde hayatımda kurduğum en uzun cümle oldu.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri