çevrenizde kime sorarsanız ilk arabası unutmamıştır ne kadar arıza çıkarsa bile anlatırken tebessüm etmesini göreceksiniz ilk arabadan sonra diğerlerinde o heyecan kalmıyor pek güzel günlerdi ilk arabam peugeot 106 a selam ederim burdanda
İlk arabam 2003 yılında aldığım 1997' Alfa 145 1.6 boxer'dı. Çok yakar ve az kaçardı ama yeri ayrıdır. Köşeli tasarımı, boxer motor sesi, alçak oturum pozisyonu, tek kapı olması ve ince arka farlarıyla, halen temizini gördüğümde yüz güldüren arabadır.
duygusallığın tavan yapmasıdır.

ben de şöyle bir anımı paylaşayım. ya 5 ya da 6. doğum günüm. babam ne hediye istediğimi sordu, "arabayı değiştirsek ya" dedim. o zamanlar da renault 9 mu var toros mu var tam hatırlamıyorum. neyse renault bayisine gitti, bir akşam elinde broşürle geldi. broadway'in 100'lerce rengi var. içlerinden birkaçını seçtik falan zaman geçti neyse benim doğum günüm oldu.

tüm aile bizim evde toplanmış falan, sonra birden babamın araba sözü aklıma geldi. dedim baba araba nerede hani söz vermiştin falan. "camdan aşağıya bak" dedi, cidden de otoparkta kum rengi cıvıl cıvıl parlayan bir renault broadway duruyordu. yaşadığım mutluluğu dün gibi hatırlarım. geçen sene, o arabanın 10 katı pahalı bir arabayı ben aldım ama aynı heyecanı duymadım. bu da böyle bir anımdır.
(bkz: ilk araba)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri