günümüzde kesinlikle en mantıklı olan olaydır. clio'nun 110 bin tl, benzinli passat'ın 240bin tl olduğu bir ülkede bir insan neden sıfır km alır anlamak çok güç. clio parasına 2015 model dolu bir s60 veya dizel v40 veya 3.16, dolu bir 1.16 ve 1.16dizel, çok temiz ve az kullanılmış gırtlak c180 araçlar gelirken bu neyin kafası...

passat'ın parasına alınacak araçlar olayına hiç girmiyorum bile :)

Premium aracın bakımlarına verilecek parayı zaten sıfır alırken veriyor da insanımız. bu vergi gerçeklerinin olduğu bir dönemde sıfır km araç almak çılgınlıktır.

milletimiz çok zengin maşallah. (41 kere)
Bu kadar uyanığın(!) olduğu memlekette zor iştir.
Güzel iştir. Ama sen 0 almazsan ben 0 almazsam ikinci el arabayı millet nereden bulacak.
Geçtiğimiz gün gerçekleştirdiğim eylem. İyi insan bulup onlarla yapmak lazım bu işleri, ben şanslıydım neyse ki.

(bkz: o paraya passat almayın abi)
sonuna kadar desteklediğim önerme. günümüzde geçmişimiz de geleceğimiz de her zaman uygulamamız gereken hareket.

2. el araç pazarının ülkemizde gelişmesi, dürüstleşmesi, şeffaflaşması lazım. zaten yıllardır araba falan ürettiğimiz yok. elimizdekinin kıymetini bari bilelim.
hiç yurt dışına çıkma kültürün veyahut imkanın olmayabilir anlarım. bre adam google maps diye bir şey var. gir bak hollanda'a israil'e. gez sokaklarını 2 tıkla. bak göreceksin 15-20 yaşında araçlara pırıl pırıl biniyor insanlar. bakıyorlar arabalarına. biz üretmediğimiz halde hep daha fazla artısı olsun şuyu olsun buyu olsun diye diye yeni araç alıyoruz 2 hayalet göstergeye tutuluyor 3 yaşında ki arabasının değerini bilmiyor insanlar. altındaki arabayı satıp sıfır araç alacağım diye 50.000-100.000 kredi çekip ömrünü bankaya satmak nedir ?
bunlar da ilginizi çekebilir