Her seferinde beni strese sokan konu, sebebi ise çok belli; güvesizlik. Nasıl alırken karşımdakine güvenemiyorsam satarken de güvenemiyorum.

Ne alaka demeyin, paranın bir kısmı sahte çıkabilir korkusu oluyor mesela. Bu yüzden her seferinde bana havale yada eft yapılmasını istiyorum asla nakit almıyorum.

Arabaya bakmaya geldiklerinde kalabalık yerlere çağırıyorum, çalmak isteyebilir, alıp bomba yükleyip orada burada kendini patlatabilir.

Ya ben paranoyak oldum ya da devir biraz kötü.
Bence gayet normal bir güvensizlik. Muhtemelen arayanların yarısı da sizden ölü parasına alıp başkasına 3-5 bin fazlasına kaktırmaya çalışacak insanlardır. Gözünüz gibi baktığınız arabanıza sırf fiyat düşürmek için bin türlü kulp takacak, sinirinizi bozacaklardır.

Araba bakmaya size baskı olsun diye 20 kişi gelenleri, hırsızları saymıyorum bile.

@Dedem'in dediği gibi devir kötü.
araba satmak gerçekten zor, havale ya da eft demişsin ama onun da üçkağıdı var artık, vadeli eft ya da havale yapıp sana dekontunu veriyor sende havale yapıldı diye arabayı veriyorsun, adam arabayı alınca havaleyi iptal ediyor, onun için bu konuda da dikkat edin, en iyisi beraber bankaya gidip parayı nakit olarak senin hesabına yatıttırmaktır, hem paranın hesabında olduğunu görürsün hem de sahte olma ihtimali ortadan kalkar.
bunlar da ilginizi çekebilir