iett'nin yaz aylarına özel haftasonları belgrad ormanı ve polonezköy'e yapacağı ek seferler. doğada, ormanda yürüyüş yapmak isteyen istanbulular için beşiktaş - belgrad ormanı ile kadıköy - polonezköy hatları eklenmiş.

--- açıklama ---
d2 numaralı beşiktaş-belgrad ormanı hattıyla doğaseverler beşiktaş iskele, zincirlikuyu metrobüs, 4. levent, maslak, hacıosman, atatürk arboretumu'ndan geçerek belgrad ormanı'na ulaşacak.

d1 hattının güzargahı ise kadıköy, numune hastanesi, doğancılar, altunizade, ümraniye, çakmak köprüsü, şile yolu, çubuklu evleri, polonezköy muhtarlık olacak.
--- açıklama ---

arabası olmayanlar ve hatta arabayla oraya gitmeye üşenenler için güzel bir uygulama olmuş. ama sanki güzergah biraz dolambaçlı gibi, yarım saatlik yol iki saate çıkabilir.

not: seferler bu haftasonu ile başladı.
sefer saatlerine şuradan ulaşılabilir:

d1 kadıköy - polonezköy

d2 beşiktaş - belgrad ormanı
polonezköy'den akşam en son saat 8'e sefer konarak beni biraz üzmüş durum. her ne kadar doğa yürüyüşü temalı olsa da bir akşam yemeği yiyip dönmek isteyenlerin lokmalarını boğazında bırakacak.
akabinde emniyet müdürlüğü'nün de belgrad ormanı ve polonezköy'deki güvenlik önlemlerini biraz daha arttırması gereken olay.
Birilerinin biraz olsun insanlari dusundugunu gosterdigi icin basarili buldugum hareket. Ulkenin bu tip seylere ihtiyaci var.
okuduğum andan beri şokta olduğum başlık.
bu ülkede böyle şeyler de mi oluyormuş dedirtti. şaşırttı. gülümsetti.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri